Chrome Frame dla IE już bez trybu administratora

Chrome Frame dla IE już bez trybu administratora

21.06.2011 16:20

Google wprowadził aktualizację wtyczki Chrome Frame dla Internet Explorera. Najważniejsza zmiana to brak wymogu korzystania z trybu administratora.

Dotychczas aby skorzystać z Chrome Frame, internauta korzystający IE musiał uruchomić wtyczkę w trybie administratora. To żaden problem dla domowych użytkowników, sprawa jednak wygląda zupełnie inaczej w firmach, szkołach czy innych placówkach, gdzie zwykle komputery podłączone do lokalnej sieci zarządzane są odgórnie. Google wychodząc naprzeciw tego typu sytuacjom zapowiedział podczas majowej konferencji I/O wprowadzenie Chrome Frame bez trybu administratora - wtyczka jest już dostępna w Internecie.

Kolejną zachętą dla użytkowników starszych wersji IE jest obsługa HTML5, którą oferuje Chrome Frame. Dzięki temu osoby przyzwyczajone do wcześniejszych wydań przeglądarki Microsoftu nie muszą niczego zmieniać - podobnie osoby korzystające z Windows XP, który nie obsługuje IE 9. Takie rozwiązanie z pewnością nie przypadnie do gustu Microsoftowi, który już w 2009 roku ostrzegał przed Chrome Frame, zarzucając negatywny wpływ wtyczki na bezpieczeństwo komputera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)