Chrome można już zainstalować ze sklepu z aplikacjami Windows

Chrome można już zainstalować ze sklepu z aplikacjami Windows

Chrome można już zainstalować ze sklepu z aplikacjami Windows
19.12.2017 14:31, aktualizacja: 20.12.2017 11:04

Aktualizacja, 20. grudnia Niedługo po pojawieniu się w sklepie, instalator Chrome'a został z niego usunięty przez Microsoft.

Dotąd w sklepie z aplikacjami Windowsa wielkim nieobecnym było Google. W Microsoft Store nie było klientów popularnych usług czy programów z Mountain View. To się jednak właśnie zmieniło – w sklepie znaleźć już można instalator przeglądarki Google Chrome.

Dotychczas, aby zainstalować Chrome w Windows 10, konieczne było pobranie instalatora przez przeglądarkę internetową. Był on tak naprawdę opakowaną w systemowe okno aplikacją webową, która pobierała kolejne niezbędne do instalacji pliki. W samym mechanizmie instalacji nic się nie zmieniło, jednak sam instalator można teraz znaleźć w Microsoft Store.

Instalator Chrome dostępny jest w Microsoft Store.
Instalator Chrome dostępny jest w Microsoft Store.

Jedyną różnicą jest zatem wyeliminowanie konieczności poszukiwania instalatora w Sieci. Niestety, nie jest to próba ominięcia ograniczeń Windowsa 10 S – na tym systemie Microsoftu, mimo dostępności instalatora w sklepie, działanie Chrome'a pozostaje zablokowane. Jedynym rozwiązaniem jest aktualizacja Windowsa 10 S do Windowsa 10 Pro.

Decyzję Google można potraktować jako nieznaczący gest, ale także jako zapowiedź. Czyżby wkrótce pustawy Microsoft Store miały zapełnić programy Google? Choćby takie, w których z wykorzystaniem silnika Electron przykładowy Gmail będzie mógł działać jako pozornie natywna aplikacja Windowsa? Czas pokaże.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)