Chrome na Androida – niewielka zmiana ułatwi zamykanie wszystkich otwartych kart

Chrome na Androida – niewielka zmiana ułatwi zamykanie wszystkich otwartych kart

Chrome na Androida – niewielka zmiana ułatwi zamykanie wszystkich otwartych kart
13.12.2018 12:22

Nie każda aktualizacja aplikacji musi przynosić duże zmiany. Czasami wystarczy niewielka nowość, aby korzystanie z oprogramowania stało się odczuwalnie wygodniejsze. Właśnie tak można określić nowy przycisk, który niebawem powinien pojawić się w Google Chrome.

Ostatnie zatwierdzenia w kodzie Chrome’a wskazują, że w mobilnej wersji przeglądarki na Androida zostanie dodany nowy przycisk. Pozwoli on na szybkie zamknięcie wszystkich otwartych kart. Nie trzeba będzie już otwierać menu (trzy kropki w górnym prawym rogu) i następnie wybierać opcji Zamknij wszystkie karty.

źródło: neowin.net
źródło: neowin.net

Nowy przycisk będzie widoczny po otworzeniu okna ze wszystkimi otwartymi kartami. Co więcej, wraz z lepszą metodą zamykania kart, wprowadzone zostaną zmiany, które mogą ułatwić korzystanie z Chrome’a na smartfonach z dużymi wyświetlaczami. Przycisk nowej karty, a także przycisk menu, zostaną przeniesione na dolną belkę. Nie trzeba będzie już sięgać do góry ekranu, co w przypadku większych smartfonów może wymagać użycia drugiej ręki.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy opisywana zmiana trafi do przeglądarki. Oczekuje się jednak, że niebawem powinna zostać wdrożona w testowej wersji Chrome z kanału Canary. Użytkownicy stabilnego wydania będą musieli poczekać trochę dłużej. Prawdopodobnie zanim pojawi się stabilna aktualizacja, to nowości w interfejsie czeka kilka tygodni testów. Warto mieć na uwadze, że Google wszystkie zmiany w Chrome wprowadza z większą ostrożnością niż w wielu innych produktach. Mówimy w końcu o najpopularniejszej przeglądarce na świecie, która każdego dnia używana jest przez miliony osób. Nie ma tutaj zbytnio miejsca na eksperymenty w finalnej wersji – każda nowość musi wcześniej zostać dokładnie przetestowana.

Najnowszą wersję Chrome’a, niestety jeszcze bez nowego przycisku, znajdziecie w naszym katalogu aplikacji. Przeglądarka w mobilnym wydaniu dostępna jest na Androida i iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)