Chrome Web Store także dla polskich deweloperów

Chrome Web Store także dla polskich deweloperów

18.02.2011 13:23

Google otworzył e-sklep Chrome Web Store dla deweloperów z kolejnych 15 państw, w tym Polski. Nie wszystkie funkcje są jednak dla nich dostępne.

E-sklep z aplikacjami dla przeglądarki Chrome ruszył w grudniu ubiegłego roku, jednak już na samym początku spotkał się z krytyką. Wielu programistów było zawiedzionych, że Chrome Web Store dostępny jest jedynie dla ich amerykańskich kolegów. Przez ostatnie miesiące Google ciężko pracował, aby to zmienić. Z e-sklepu mogą już korzystać deweloperzy z takich krajów jak Argentyna, Australia, Brazylia, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Japonia, Kanada, Meksyk, Niemcy, Polska, Portugalia, Wielka Brytania i Włochy. Umożliwi to deweloperom z wymienionych państw dodawanie aplikacji do Chrome Web Store, a także - w niedalekiej przyszłości - korzystanie z płatności Google.

E-sklep firmy Google nie jest jednak jeszcze w pełni gotowy. Na przykład ze wspomnianej funkcji Store Payments można korzystać jedynie w USA. Płatne aplikacje dodane przez deweloperów z nowych krajów będą dostępne jedynie dla internautów korzystających z amerykańskiej wersji e-sklepu. Lokalne wydania Chrome Web Store, jak czytamy na blogu firmy Google, pojawią się później w tym roku. Obecnie każdy posiadacz Chrome może korzystać z amerykańskiej wersji e-sklepu, ale kupować aplikacje mogą tylko obywatele USA. Na pełne otwarcie e-sklepu przyjdzie więc nam jeszcze trochę poczekać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)