Chrome z aplikacjami działającymi w tle

24.02.2011 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google zapowiedział kolejne nowości, które wkrótce pojawią się w Chrome. Użytkownicy będą mogli uruchamiać aplikacje w tle.

Funkcja jest już dostępna w wersjach testowych Chrome i Chromium, niedługo powinna pojawić się też w stabilnym wydaniu przeglądarki. Google chce, aby użytkownicy mogli korzystać z aplikacji pobranych w Chrome Web Store także w tle. W ten sposób użytkownik będzie informowany na przykład o ważnych aktualizacjach, wiadomościach czy rozmowach chat. Ponadto funkcja pozwoli przeglądarce na lepszy pre-rendering stron internetowych. Liczbę aplikacji działających w tle będzie można sprawdzić w prosty sposób. Wystarczy otworzyć menu Chrome, klikając prawym przyciskiem myszki na ikonę przeglądarki w zasobniku systemowym (Windows/Linux) albo Docku (Mac OS X).

Uruchomione programy i rozszerzenia będą tak długo działać, jak długo nie zamkniemy Chrome. Przeglądarka zapamięta otwarte aplikacje, zatem po ponownym jej uruchomieniu zostaną one automatycznie wczytane na nowo. Google chciałby, aby aplikacje w tle zużywały jak najmniej pamięci, a także nie naruszały bezpieczeństwa internautów. Dlatego też funkcja dostępna będzie tylko dla programów i rozszerzeń. Zwykłe witryny internetowe nie będą mogły otwierać się w tle. Deweloperzy będą musieli też szczegółowo wyjaśnić działanie w tle swojego programu.

Aby zaprezentować działanie aplikacji w tle, Google udostępnił przykładowy program, który można pobrać dla Chrome. To Book of the Day, narzędzie automatycznie aktualizujące informacje na temat wybranej książki dnia. Aplikacja dostępna jest dla 10 wersji przeglądarki, lub nowszych. Wkrótce powinny pojawić się kolejne programy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)