Chromebooki w sprzedaży w USA od 15 czerwca

Chromebooki w sprzedaży w USA od 15 czerwca

10.06.2011 11:53

Netbooki z systemem Chrome OS oficjalnie trafią do sprzedaży w USA 15 czerwca. Poznaliśmy też cenę nowych komputerów.

Google podczas konferencji I/O 2011 zapowiedział, że Chromebooki do sprzedaży trafią w czerwcu tego roku. Teraz firma poinformowała na Twitterze, że już w przyszłym tygodniu będzie można je nabyć za pośrednictwem sklepów Amazon i BestBuy. Oferta dotyczy na razie tylko Stanów Zjednoczonych. Klienci już mogą składać zamówienia na netbooki z systemem Chrome OS. Cena urządzenia waha się od 379 do 499 dolarów - w zależności od parametrów sprzętu. Google planuje też specjalną ofertę dla uczniów, którzy będą mogli kupić Chromebooka w ratach - płacąc 20 dolarów miesięcznie.

Kiedy netbooki Google’a trafią do Europy? Rzecznik firmy odpowiada, że niedługo, nie ustalono jednak oficjalnej daty premiery ani ceny. Wiadomo jedynie, że na początku Chromebooki dostępne będą w 6 wybranych europejskich krajach. Biorąc pod uwagę wcześniejszą taktykę wprowadzania nowych produktów firmy Google, Polska zapewne nie znajdzie się w tej grupie. Oczywiście, sprzęt będzie można sprowadzić z zagranicy na własny koszt.

Najbliższe miesiące pokażą, czy wprowadzenie Chrome OS było dobrym posunięciem, czy też przysłowiową kulą w płot. Netbooki z pewnością nie są dzisiaj tak modne jak tablety, zastrzeżenia może też budzić mocne powiązanie systemu z chmurą obliczeniową. Wielu użytkowników nie jest przygotowanych do tak drastycznych zmian. To nie wszystkie problemy, z jakimi boryka się Google. Spółka została pozwana przez ISYS Technologies, firmę z Salt Lake City, która rości sobie prawa do nazwy Chromebook. Co więcej, żąda aby Google wycofał nazwę ze sprzedawanych netbooków, jako że może zagrozić to pozycji ISYS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)