Ciekawy błąd w Edge'u: wydrukowane PDF-y różnią się od oryginału

Ciekawy błąd w Edge'u: wydrukowane PDF‑y różnią się od oryginału

Ciekawy błąd w Edge'u: wydrukowane PDF-y różnią się od oryginału
05.05.2017 19:08, aktualizacja: 06.05.2017 10:23

Edge nie jest tylko domyślną przeglądarką internetową w Windowsie 10. Pełni także rolę domyślnej przeglądarki plików PDF. To właśnie w tym formacie dystrybuowane są często dokumenty, które wymagają później wydruku. O ile z wyświetlanie PDF-ów Edge nie ma większych problemów, tak właśnie z drukowaniem jest już gorzej, co zgłaszają użytkownicy na forum deweloperskim.

Okazuje się bowiem, że treść dokumentów wyświetlanych na ekranie komputera może się różnić od tego, co użytkownik zobaczy na wydruku. Różnice widać na przykładzie dokumentu, który został wyświetlony w Edge'u i wydrukowany do PDF-u. Nie chodzi bynajmniej o odwzorowanie kolorów czy wymiarów elementów – zmiany są znacznie ważniejsze: w widocznych poniżej przykładach tabel problem występuje z numeracją komórek w tabeli, czyli treścią.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak widać, pierwsze sześć pozycji po wydruku utraciło numerację. Zamiast oznaczenia kolejnych pól cyframi od 1 do 6, Edge wydrukował kolejno 1, 1, 4, 4, 4, 7. Problemy zostały już potwierdzone przez innych użytkowników, choć występowanie nie jest konsekwentne na tych samych wersjach przeglądarki. Problemu nie stanowi także sam plik, gdyż błąd nie występuje, gdy plik drukowany jest za pomocą oprogramowania Adobe.

Błąd występuje także w Edge'u 14.14393, czyli wersji, która pojawiła się jeszcze w Anniversary Update. Microsoft ustosunkował się do sprawy w komunikacie, jaki otrzymał serwis The Register. Nie ujawniono w nim powodów występowania błędów, przekazane zostały jedynie deklarację, że trwają już prace nad naprawieniem usterki i wkrótce opublikowana zostanie łatka. Pozostaje cieszyć się, że Microsoft zdecydował się uniezależnić cykl wydawniczy przeglądarki od Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)