ClamXav - antywirus dla Mac OS X

ClamXav - antywirus dla Mac OS X

11.06.2010 16:20, aktualizacja: 11.06.2010 17:31

Udostępniono darmową wersję antywirusa dla systemu Mac OS X - ClamXav 2.06. Aplikacja dostępna jest w wersji rozwojowej.

Antywirusy dla Mac OS X to - jak dotąd - stosunkowo rzadkie zjawisko. System w powszechnej opinii uznawany jest za bezpieczniejszy pod względem ilości złośliwego oprogramowania od rozwiązania rodem z Redmond. Oczywiście sama podatność na ataki platformy Mac OS X jest porównywalna do Windows czy Linux. Potwierdzają to choćby niedawne doniesienia na temat luk w bezpieczeństwie oprogramowania firmy Apple. ClamXav jest bezpłatnym antywirus dla Mac OS X - i chociażby z tego powodu warto nań zwrócić uwagę.

ClamXav to bezpłatny antywirus korzystający z popularnego silnika ClamAV dostępnego na zasadzie wolnego oprogramowania. Program cechuje się prostym interfejsem wprowadzającym łatwy dostęp do najważniejszych funkcji. Za pomocą paska narzędzi można rozpocząć i zatrzymać skanowanie dysku, uaktualnić bazę wirusów, a także zarządzać preferencjami ClamXava. Aplikacja oferuje również dostęp do listy katalogów, którą użytkownik może edytować wedle własnych upodobań. Postęp skanowania dysku w poszukiwaniu wirusów wyświetlany jest w głównym oknie, podobnie jak lista wykrytych niebezpiecznych programów. Za pomocą panelu preferencji możliwe jest ustalenie katalogu kwarantanny, przeglądanie plików log czy stałe monitorowanie wybranych folderów. Kolejne funkcje to wyłączenie typu danych ze skanowania, harmonogram pracy ClamXava, a także informowanie o dostępnych aktualizacjach programu.

W wersji 2.0.6 beta wprowadzono aktualizacje silnika ClamAV do 0.96.1. Poprawiono również pobieranie bazy wirusów. Program ściąga teraz jedynie różnice, a nie jak wcześniej - za każdym razem całą bazę. Programiści usunęli błędy dotyczące uruchamiania aplikacji, jak również związane z ustawieniami w preferencjach. Poprawiono została również stabilność ClamXava podczas skanowania plików. Program nadal jest jednak dostępny w fazie rozwojowej i producent ostrzega, że w trakcje pracy mogą wystąpić problemy.

ClamXav 2.0.6 beta można pobrać z naszego vortalu. Aplikacja dostępna jest w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)