Clementine 0.7 - nowa wersja wieloplatformowego odtwarzacza muzyki

Clementine 0.7 - nowa wersja wieloplatformowego odtwarzacza muzyki

28.03.2011 11:54

Ukazała się stabilna wersja wieloplatformowego odtwarzacza muzyki Clementine 0.7. Program został wzbogacony o tagowanie utworów i nowe widoki bibliotek.

Clementine to port Amaroka 1.4 - popularnego odtwarzacza muzycznego. Program jest dostępny zarówno dla środowiska KDE jak i Gnome. W odróżnieniu od Amaroka, nie wymaga instalowania bibliotek KDE w Gnome. Program posiada prosty interfejs umożliwiający przeglądanie biblioteki muzycznej i poszczególnych utworów. Oferuje szybki dostęp do katalogów plików czy usług internetowych takich jak Last.fm, SomaFM, Magnatune czy strumieni radiowych. Clementine dostępny jest w polskiej wersji językowej.

W najnowszej wersji programu pojawiło się kilka nowych funkcji. Przede wszystkim znacznie poprawiono edycję metadanych. Rozszerzono liczbę pól, w których można dodawać informacje na temat utworów czy albumów, pojawiła się także funkcja umożliwiająca aktualizację metadanych w wielu piosenkach naraz. Dotyczy to nie tylko opisu utworów, ale również na przykład okładek albumów. Co więcej, wprowadzono współpracę z MusicBrainz, internetową encyklopedią muzyczną. Pojawiły się dwa nowe rodzaje widoku bibliotek. To podgląd duplikujących się plików i nieotagowanych piosenek. Na koniec warto wspomnieć o możliwości skanowania pamięci komputera w poszukiwaniu nowych utworów.

Najnowsze stabilne wydanie programu można pobrać z naszego portalu. Clementine 0.7 jest dostępny dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)