Cloud Picker - chmura obliczeniowa od Google?

Cloud Picker - chmura obliczeniowa od Google?03.12.2010 14:04

Firma Google najprawdopodobniej pracuje nad nową usługą, umożliwiającą przechowywanie danych w chmurze obliczeniowej - Cloud Picker.

Na temat nowej usługi, nad którą trwają prace, można przeczytać na forach stron, a także blogów firmy z Mountain View. Użytkownicy informują o pojawiającej się niekiedy podczas logowania do Google Apps wiadomości o usłudze Cloud Picker. Jest ona połączona z Gmailem, Docs, a także Bloggerem. Jeden z internautów zamieścił nawet zrzut ekranu prezentujący okno logowania do nowej usługi. Widać na nim, że Cloud Picker umożliwia nie tylko przechowywanie prywatnych danych, ale również albumów ze zdjęciami, zapisywanie map czy klipów wideo z YouTube. Być może Google chce połączyć w nowej usłudze znane już funkcje z możliwością przechowywania danych.

Jeśli wierzyć dotychczasowym informacjom, chmura obliczeniowa firmy Google byłaby skierowana przede wszystkim do zwykłych użytkowników. Można spodziewać się, że w podstawowej wersji dostępna byłaby za darmo. Podobną usługę dostarcza już Microsoft w ramach Windows Live. Internauta może synchronizować i przechowywać nie tylko dane z komputera, ale także fotografie, ulubione strony czy dokumenty. Chmurę obliczeniową dla zwykłych użytkowników oferuje także Canonical - to Ubuntu One.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)