Co Android 12 zapożyczy od PlayStation 5? Odpowiedź brzmi: haptykę

Co Android 12 zapożyczy od PlayStation 5? Odpowiedź brzmi: haptykę

Co Android 12 zapożyczy od PlayStation 5? Odpowiedź brzmi: haptykę
Piotr Urbaniak
24.01.2021 13:29

Z danych udostępnianych w ramach projektu AOSP wynika, że Android 12, obok znanych już usprawnień w zakresie hibernacji i wielozadaniowości, dużo nowego wniesie do działania wibracji. Ucieszyć powinni się przede wszystkim gracze.

Obecnie wibracje mogą być włączone lub wyłączone. Niektóre nakładki pozwalają także dostosować ich siłę lub amplitudę oscylacji, albo jedno i drugie. Android 12 idzie jednakowoż o parę kroków dalej.

Po pierwsze, funkcje odpowiedzialne za precyzyjne sterowanie haptyką mają stać się integralną częścią systemu i oferować regulację płynną, po drugie – dostęp do nich uzyskają twórcy aplikacji, i to także w przypadku akcesoriów zewnętrznych, czyli np. gamepadów.

350307412345179540

Nie bez kozery wspominam w tytule o PlayStation 5, bo główna idea przyświecająca zmianom jest dokładnie taka jak w przypadku konsoli Sony: skorzystać mają gracze, otrzymując możliwie realistyczne, adaptacyjne efekty haptyczne. Tak podczas gry na samym smartfonie, jak i z wykorzystaniem dodatkowego kontrolera.

A jako że mówi się o wsparciu wielu silników wibracyjnych, niewykluczone, że powstaną telefony już w standardzie zapewniające pogłębione doznania.

Z innych ciekawostek: wiemy również, że Android 12 znacząco ułatwi udostępnianie kodów QR do połączenia z utworzonym punktem dostępu Wi-Fi. Nowa funkcja ma dystrybuować kody wśród wybranych urządzeń znajdujących się w pobliżu, opierając się na kontach użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)