Co dziesiąty internauta na świecie używa Windows 7

Co dziesiąty internauta na świecie używa Windows 7

02.02.2010 12:53

Według badań dotyczących rynku internetowego, aż 10% osób łączących się z Internetem korzysta z systemu Windows 7. W sumie użytkownicy korzystający z oprogramowania Microsoftu to aż 92,02% internautów.

Badania na ten temat opublikowała firma Net Applications. Dotyczą one stycznia tego roku. Windows 7 od czasu swojej premiery w październiku 2009 r. zdobył popularność 10% internautów na całym świecie. Natomiast z systemu Mac OS X korzysta 5,13% osób surfujących w sieci, a z rozmaitych dystrybucji Linuksa - 1,02%. Z Internetem można łączyć się również za pomocą smartphone’ów. Z iPhoneOS korzysta 0,47% użytkowników sieci.

Zdaniem Net Applications coraz mniej osób korzysta z Internet Explorera. W minionym miesiącu było to 62,18% użytkowników, najniższa jak dotąd liczba w historii przeglądarki. Do zmniejszenia popularności produktu Microsoftu zapewne przyczyniły się liczne komunikaty na temat luk w oprogramowaniu, o których informowaliśmy także na łamach naszego vortalu. Na popularności zyskała natomiast przeglądarka Chrome, z której korzysta obecnie 5,2% internautów. Wzrost związany jest z udostępnieniem wersji beta tego urządzenia dla Maków. Prawie tyle samo osób (4,51%) korzysta z Safari. Drugim po IE pod względem popularności urządzeniem do przeglądania sieci jest Firefox. Korzysta z niego 24,41 użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)