Co nowego szykuje Google w Bloggerze?

Co nowego szykuje Google w Bloggerze?

15.03.2011 11:56

Google zapowiedział szybkie wprowadzenie sporych zmian w platformie blogowej Blogger. Firma chce odświeżyć interfejs narzędzia, a także dodać nowe funkcje.

Jak czytamy na oficjalnym blogu Bloggera, w minionym roku blogerzy korzystający z tej platformy opublikowali około pół miliarda wpisów, które były przeglądane przez 400 mln internautów na całym świecie. Warto też zaznaczyć, że aż 75% wpisów na Bloggerze pochodzi spoza USA. Co minutę blogerzy piszą średnio 250 tys. słów na swoich stronach. Google po raz kolejny planuje wprowadzić sporo zmian w swojej platformie blogowej. Część z nich wraz ze statystykami została zaprezentowana w krótkim klipie wideo. Nowy interfejs Bloggerza będzie wykorzystywał możliwości najnowszego Google Web Toolkit.

To najważniejsza zmiana, jaką planuje Google. Dzięki zestawowi narzędzi Google Web Toolkit powstał między innymi Gmail czy Google Maps. Odświeżony zostanie również interfejs Bloggera. Ma on być uproszczony i bardziej przejrzysty, przez co wygodniejszy w obsłudze. Na blogu Bloggera można już obejrzeć zrzuty ekranu z planowanymi zmianami. Zmiany przydadzą się usłudze firmy Google, który mimo że znajduje się w czołówce najpopularniejszych platform blogowych, nie oferuje tylu funkcji, co konkurencja.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)