Co nowego w GnoMenu?

Co nowego w GnoMenu?

25.06.2010 13:08, aktualizacja: 25.06.2010 13:28

GnoMenu dla systemu Linux zostało wydane. Jest to narzędzie, które umożliwia zmienianie wyglądu menu według preferencji użytkownika.

GnoMenu to aplet, który pozwala użytkownikom środowiska graficznego Gnome na korzystanie z różnych typów menu znanych z Windowsa czy KDE. Dostępne są liczne wersje i odmiany skórek, z których można skorzystać. W ostatniej wersji narzędzia - 2.8 - wprowadzono między innymi współpracę z Zeitgeistem. Pozwoli to na wyszukiwanie ostatnio używanych plików z poziomu GnoMenu. Przyśpieszono też znacznie pracę apletu, który wcześniej dość wolno reagował na komendy wydawane przez użytkownika. Dzisiaj producent zapowiedział udostępnienie kolejnej wersji GnoMenu. Działanie apletu zostanie przyśpieszone, pojawi się również możliwość korzystania z niego w Docky - pasku narzędziowym wzorowanym na Docku z Mac OS X. Na stronach GnoMenu zamieszczono już pierwszy zrzut ekranu prezentujący wersję 2.9 apletu.

Obecnie GnoMenu obsługuje podobne do Docky programy. To między innymi Gnome-Panel, Avant-Window-Navigator, Cairo-Dock czy XfApplet. Tymczasem GnoMenu w wersji 2.8 można pobrać z oficjalnych repozytoriów Ubuntu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)