Co pokaże Apple podczas premiery iPhone OS 4.0?

07.04.2010 11:58

Jutro o 19:00 naszego czasu na konferencji w Cupertino Apple wyjawi garść informacji na temat nowego oprogramowania dla iPhone’ów, iPodów touch i iPadów. Czego możemy się spodziewać?

Wczoraj informowaliśmy, że w iPhone OS 4.0 być może wprowadzona będzie rozszerzona technologia wielodotykowa. Kolejnym rozwiązaniem, którym zainteresowani są użytkownicy sprzętu Apple’a jest wielozadaniowość. Możliwe, że w nowej wersji oprogramowania pojawi się funkcja umożliwiająca przeskakiwanie między programami bez potrzeby cofania się do ekranu początkowego. Pojawiły się też informacje, że iPhone OS 4.0 będzie umożliwiał drukowanie dokumentów za pośrednictwem iWork. Ten ostatni to pakiet biurowy Apple’a dostosowany ostatnio do potrzeb iPada, a także usługa sieciowa (iWork.com). Jak podaje serwis AppleInsider, drukowanie miałoby odbywać się za pośrednictwem Bluetooth albo połączenia WiFi.

Kolejne przewidywania dotyczą technologii reklam. Możliwe, że Apple podczas jutrzejszej konferencji zapowie wprowadzenie usługi dla reklamodawców. Do takich informacji dotarł serwis All Things Digital. W styczniu tego roku firma Steve’a Jobsa zakupiła Quattro Wireless za 275 mln dolarów. Quattro specjalizuje się w reklamach dla telefonów komórkowych. Możliwe, że Apple zrobi z tego użytek i już jutro zaprezentuje nową platformę, która pozwoli reklamodawcom przedstawiać swoje produkty w iPhone’ach czy iPadach. Według daleko idących spekulacji nowa usługa dostępna byłaby nie tylko dla iPhone OS 4.0, ale również innych systemów jak np. Android.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)