CodeCamp w Krakowie - drugi raz w tym roku

CodeCamp w Krakowie - drugi raz w tym roku

21.09.2009 18:19, aktualizacja: 21.09.2009 22:43

17 października w Krakowie, już drugi raz w tym roku, odbędzie się konferencja programistyczna CodeCamp. Od dziś można się na nią rejestrować.

CodeCamp to konferencje o tematyce .NET, organizowane "przez programistów dla programistów" na całym świecie. Spotkanie z tego cyklu zostało zorganizowana po raz pierwszy w Polsce w ubiegłym roku, właśnie w Krakowie. Teraz zbliża się już trzecia edycja CodeCamp w Krakowie (druga w tym roku). Program jak zawsze zapowiada się interesująco choć w odróżnieniu od majowej edycji konferencja potrwa tylko jeden dzień i co za tym idzie ilość sesji będzie mniejsza. Tym razem sesje prowadzone będą jednak wyłącznie w języku angielskim przez zagranicznych prelegentów z których każdy jest uznanym na świecie autorytetem w swojej dziedzinie.

Konferencja poza pierwszą sesją (symulacją codziennego spotkania Scrum) zostanie podzielona na 2 ścieżki. W ramach pierwszej z nich będzie można posłuchać m.in. dwóch sesji Shawna Wildermutha dotyczących programowania na platformie Silverlight, Richard Campbell - współprowadzący .NET Rocks - opowie o skalowalności serwerów aplikacji ASP.NET, tworzeniu wydajnych witryn web oraz wprowadzaniu cache'owania, a na koniec Stephen Forte będzie optymalizował zapytania generowane przez LinqToSql. W drugiej ścieżce Chris Sells, autor książek o programowaniu UI i WPF pokaże Oslo - platformę do łatwego tworzenia aplikacji w oparciu o modele biznesowe, Oliver Sturm zaprezentuje język funkcyjny F# oraz zademonstruje w jaki sposób korzystać z jego możliwości, natomiast Remi Caron stworzy hurtownię danych i bazę analityczną Analysys Services. Szczegółowy opis poszczególnych sesji można znaleźć w agendzie.

Spotkanie organizowane jest przez pasjonatów skupionych w Krakowskiej Grupie Deweloperów .NET, Kole Studentów Informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz grupie .NET na Politechnice Krakowskiej. Vortal dobreprogramy jest patronem medialnym wydarzenia.

CodeCamp odbędzie się na terenie Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Łojasiewicza 6. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Warto dodać, że podczas spotkania będzie można zdobyć koszulki dobrychprogramów.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie codecamp.pl.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)