CodeTwo Public Folders 5 z synchronizacją danych przez Internet i integracją z Active Directory

Wojciech Kowasz

26.10.2012 17:33

Polska firma CodeTwo wydała nową wersję swojego flagowego produktu — CodeTwo Public Folders 5. Wśród nowości znajdziemy długo oczekiwane opcje, między innymi synchronizację przez Internet i integrację z Active Directory.

CodeTwo Public Folders to unikalny polski program pozwalający na tworzenie publicznych folderów w aplikacji Microsoft Outlook, dzięki czemu wielu użytkowników może współdzielić dane i pracować na nich w tym samym czasie. Program umożliwia małej i średniej grupie użytkowników przekształcić Outlooka w narzędzie do pracy grupowej bez konieczności posiadania serwera Exchange, a następnie dzielić kalendarze publiczne, planować razem spotkania, prowadzić wspólną książkę adresową kontaktów, udostępniać innym odebraną pocztę i wiele innych. Po zainstalowaniu w Outlooku pojawia się dodatkowe drzewo folderów publicznych, w którym użytkownik może tworzyć, edytować i kasować foldery oraz elementy dowolnych typów. Wszystkie zmiany dokonane w publicznych folderach są natychmiast widoczne w publicznych folderach na innych komputerach w sieci.

Obraz

W piątej wersji CodeTwo Public Folders znalazło się wiele oczekiwanych przez użytkowników ulepszeń. Jednym z najważniejszych jest synchronizacja Outlooka przez Internet (a nie tylko przez sieć lokalną), a także narzędzie do synchronizacji plików zarówno przez Internet, jak i LAN. Dodatkowo dane z Outlooka mogą być teraz synchronizowane także z urządzeniami iPhone, iPad i komputerami Mac za pośrednictwem usługi iCloud. Wszystkie przesyłane dane są szyfrowane. CodeTwo Public Folders 5 zawiera centralne repozytorium kont użytkowników, ale może zintegrować się również z Active Directory.

Wersję testową CodeTwo Public Folders 5 można pobrać z naszego portalu. Wersja ta jest w pełni funkcjonalna i pozwala na testowanie programu przez 30 dni. Niestety na razie producent nie udostępnił wersji polskiej — jeśli zależy nam na zlokalizowanym interfejsie, na liście linków udostępnianych na naszej stronie pobierania znajdziemy także ostatnią wersję polską, czyli 4.7.6.

Ceny CodeTwo Public Folders 5 zależą od liczby stanowisk, jakie chcemy objąć licencją — minimalny zestaw to trzy licencje za łączną kwotę 130 euro. Koszt licencji na synchronizację przez Internet to dodatkowe 39 euro niezależnie od liczby stanowisk. Szczegółową wycenę można uzyskać na stronie producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)