Comcast będzie znowu blokować sieć BitTorrent?

07.04.2010 16:12, aktual.: 07.04.2010 17:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sąd apelacyjny w Kolumbii uchylił decyzję Federalnej Komisji Łączności (FCC), która w 2008 r. zabroniła firmie Comcast blokowanie użytkowników sieci BitTorrent. Na mocy wyroku Comcast może wrócić do wcześniejszych praktyk.

Comcast, największy dostawca Internetu w USA, w 2008 r. otrzymał od FCC zakaz ograniczania ruchu sieci P2P. Wcześniej firma stosowała takie praktyki chcąc ograniczyć nielegalne pobieranie materiałów z Internetu. Jednak zdaniem FCC w ten sposób Comcast naruszał również prawa zwykłych użytkowników. Przedstawiciele Komisji stwierdzili, że dostawca musi być neutralny wobec treści, które pobierają jego klienci. Decyzję tę uchylił sąd federalny w Dystrykcie Kolumbii. W postanowieniu, które zostało udostępnione w Internecie (plik PDF) możemy przeczytać, że FCC nie ma prawa do podejmowania takich rozstrzygnięć. Tym samym sąd przyznał pośrednio rację firmie Comcast, której przedstawiciele podczas procesu twierdzili, że skoro zainwestowali ogromne pieniądze w swoją sieć, mogą zarządzać dostępem do niej.

Skutkiem wyroku może być powrót Comcastu do blokowania w niektórych przypadkach dostępu do Internetu. Jak podaje serwis The Register, sprawa najprawdopodobniej trafi do Sądu Najwyższego. Na obecną chwilę przedstawiciele FCC nie podjęli jednak jeszcze decyzji, czy będą kontynuować spór z firmą Comcast.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)