CompanyCrowd, czyli biały wywiad od Microsoftu

CompanyCrowd, czyli biały wywiad od Microsoftu

18.07.2011 15:23

W ramach Microsoft FUSE Labs udostępniono nowy projekt mający na celu automatyczne zbieranie materiałów z Internetu - CompanyCrowd.

Biały wywiad to metoda stosowana przez szpiegów, a polegająca na zbieraniu informacji na podstawie ogólnodostępnych źródeł. Na przykład gazet, telewizji, Internetu czy udostępnianej przez firmy i urzędy dokumentacji. Gdyby któryś z pracowników wywiadu chciał znaleźć narzędzie do łatwego gromadzenia danych z Sieci, CompanyCrowd zapewne przypadłby mu do gustu. To nowy projekt Microsoftu przeznaczony do automatycznego zbierania i zapisywania materiałów z wybranych przez użytkownika kategorii. Wiadomości wyświetlane są w formie przypominającej nieco układ gazety. Możemy przeglądać nie tylko artykuły, ale również materiały wideo czy ostatnie wpisy z Twittera czy Facebooka.

Użytkownik może dodawać również własne kanały informacji, co zbliża nieco CompanyCrowd do czytników RSS. Kolejne podobieństwa widać z innym projektem Microsoftu - czytnikiem wiadomości Montage. O ile jednak tamten przeznaczony jest dla zwykłych internautów, projekt CompanyCrowd ma być oferowany przede wszystkim klientom biznesowym. Na razie można testować narzędzie na stronach Microsoft FUSE, wkrótce będzie ono jednak dostępne płatnie.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)