Coraz bliżej do złamania zabezpieczeń Windows Phone 8

Coraz bliżej do złamania zabezpieczeń Windows Phone 8

07.09.2013 16:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

XDA Developers to nieskończone źródło alternatywnych wersji oprogramowania czy sposobów na obejście ograniczeń. Nie ma co się dziwić zatem, że właśnie tutaj światło dzienne ujrzało pierwsze obejście zabezpieczeń w Windows Phone 8. Użytkownik GoodDayToDie dokonał tego, czego nie udało się od kilku miesięcy zrobić innym: obszedł wstępne ograniczenia systemu i dostał się do rejestru. Dzięki odpowiednio zmodyfikowanej aplikacji, którą należy wrzucić na urządzenie, dostajemy dostęp do rejestru systemowego. Co za tym idzie, możemy go w pełni przeglądać i edytować w nim klucze. To pozwoliło na odblokowanie Windows Phone 8 do tzw. trybu interop. Taka zmiana umożliwia działanie aplikacji korzystających z dodatkowych bibliotek dostępnych tylko dla Microsoftu lub producentów OEM. Stąd już krok od pełnego odblokowania, które pozwoli wyjść poza „piaskownicę” i swobodnie działać w obrębie systemu i pamięci urządzenia.

Obraz

Możemy zatem w najbliższym czasie spodziewać się ożywienia sceny homebrew Windows Phone. Społeczność ta dopiero zaczęła raczkować wraz z odblokowaniem systemu Windows Phone 7, jednakże od dłuższego czasu nic w tej kwestii nowego się nie wydarzyło. W przypadku starszej wersji mobilnych okienek od Microsoftu, po odblokowaniu interop powstało wiele ciekawych aplikacji. Dalsze prace pozwoliły na Windows Phone 7 dostać się do konta root, co poskutkowało pojawieniem m.in. takich perełek jak przeportowanej Opery Mobile na mobilne urządzenia z kafelkami.

Niestety, na dzień dzisiejszy omawiany hack na Windows Phone 8, dostępny jest tylko na Samsunga, a dokładniej model ATIV S. Załadowanie spreparowanej aplikacji do odblokowania wymaga posiadania płatnego konta deweloperskiego lub ograniczonego darmowego. Zainteresowani powinni śledzić wątek na forum XDA.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)