Coraz bliżej do złamania zabezpieczeń Windows Phone 8

Coraz bliżej do złamania zabezpieczeń Windows Phone 807.09.2013 16:26
Coraz bliżej do złamania zabezpieczeń Windows Phone 8

XDA Developers to nieskończone źródło alternatywnych wersji oprogramowania czy sposobów na obejście ograniczeń. Nie ma co się dziwić zatem, że właśnie tutaj światło dzienne ujrzało pierwsze obejście zabezpieczeń w Windows Phone 8. Użytkownik GoodDayToDie dokonał tego, czego nie udało się od kilku miesięcy zrobić innym: obszedł wstępne ograniczenia systemu i dostał się do rejestru. Dzięki odpowiednio zmodyfikowanej aplikacji, którą należy wrzucić na urządzenie, dostajemy dostęp do rejestru systemowego. Co za tym idzie, możemy go w pełni przeglądać i edytować w nim klucze. To pozwoliło na odblokowanie Windows Phone 8 do tzw. trybu interop. Taka zmiana umożliwia działanie aplikacji korzystających z dodatkowych bibliotek dostępnych tylko dla Microsoftu lub producentów OEM. Stąd już krok od pełnego odblokowania, które pozwoli wyjść poza „piaskownicę” i swobodnie działać w obrębie systemu i pamięci urządzenia.

350041297396131777

Możemy zatem w najbliższym czasie spodziewać się ożywienia sceny homebrew Windows Phone. Społeczność ta dopiero zaczęła raczkować wraz z odblokowaniem systemu Windows Phone 7, jednakże od dłuższego czasu nic w tej kwestii nowego się nie wydarzyło. W przypadku starszej wersji mobilnych okienek od Microsoftu, po odblokowaniu interop powstało wiele ciekawych aplikacji. Dalsze prace pozwoliły na Windows Phone 7 dostać się do konta root, co poskutkowało pojawieniem m.in. takich perełek jak przeportowanej Opery Mobile na mobilne urządzenia z kafelkami.

Niestety, na dzień dzisiejszy omawiany hack na Windows Phone 8, dostępny jest tylko na Samsunga, a dokładniej model ATIV S. Załadowanie spreparowanej aplikacji do odblokowania wymaga posiadania płatnego konta deweloperskiego lub ograniczonego darmowego. Zainteresowani powinni śledzić wątek na forum XDA.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)