Coraz bliżej do złamania zabezpieczeń Windows Phone 8

Coraz bliżej do złamania zabezpieczeń Windows Phone 8

Coraz bliżej do złamania zabezpieczeń Windows Phone 8
07.09.2013 16:26

XDA Developers to nieskończone źródło alternatywnych wersji oprogramowania czy sposobów na obejście ograniczeń. Nie ma co się dziwić zatem, że właśnie tutaj światło dzienne ujrzało pierwsze obejście zabezpieczeń w Windows Phone 8. Użytkownik GoodDayToDie dokonał tego, czego nie udało się od kilku miesięcy zrobić innym: obszedł wstępne ograniczenia systemu i dostał się do rejestru. Dzięki odpowiednio zmodyfikowanej aplikacji, którą należy wrzucić na urządzenie, dostajemy dostęp do rejestru systemowego. Co za tym idzie, możemy go w pełni przeglądać i edytować w nim klucze. To pozwoliło na odblokowanie Windows Phone 8 do tzw. trybu interop. Taka zmiana umożliwia działanie aplikacji korzystających z dodatkowych bibliotek dostępnych tylko dla Microsoftu lub producentów OEM. Stąd już krok od pełnego odblokowania, które pozwoli wyjść poza „piaskownicę” i swobodnie działać w obrębie systemu i pamięci urządzenia.

350041297396131777

Możemy zatem w najbliższym czasie spodziewać się ożywienia sceny homebrew Windows Phone. Społeczność ta dopiero zaczęła raczkować wraz z odblokowaniem systemu Windows Phone 7, jednakże od dłuższego czasu nic w tej kwestii nowego się nie wydarzyło. W przypadku starszej wersji mobilnych okienek od Microsoftu, po odblokowaniu interop powstało wiele ciekawych aplikacji. Dalsze prace pozwoliły na Windows Phone 7 dostać się do konta root, co poskutkowało pojawieniem m.in. takich perełek jak przeportowanej Opery Mobile na mobilne urządzenia z kafelkami.

Niestety, na dzień dzisiejszy omawiany hack na Windows Phone 8, dostępny jest tylko na Samsunga, a dokładniej model ATIV S. Załadowanie spreparowanej aplikacji do odblokowania wymaga posiadania płatnego konta deweloperskiego lub ograniczonego darmowego. Zainteresowani powinni śledzić wątek na forum XDA.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)