Coraz więcej aplikacji w Android Markecie

12.07.2010 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Market staje się coraz popularniejszym sklepem dla smartfonów. Niedługo użytkownicy systemu Android będą mogli pobrać nawet 100 tys. aplikacji.

Sklepowi firmy Google wciąż wiele brakuje do App Store, który oferuje ponad 225 tys. aplikacji dla użytkowników systemu iOS. Android Market jest jednak jedynym poważnym konkurentem dla produktu firmy Apple. Według statystyk zamieszczonych na stronach AndroLib pod koniec czerwca w sklepie dla użytkowników Androida było już ponad 90 tys. aplikacji. Tylko w zeszłym miesiącu deweloperzy dodali do e-sklepu aż 15 tys. programów i gier. Jeśli ten trend się utrzyma, to można się spodziewać, że wkrótce liczba dostępnych aplikacji osiągnie 100 tys.

Mimo nastawienia na darmowe aplikacje i łatwiejszego sposobu ich udostępniania, sklepowi firmy Google nie udało się jeszcze osiągnąć popularności App Store. Być może problemem jest właśnie zbyt duża liczba bezpłatnych aplikacji, a także ograniczenia dla deweloperów. Google pozwala producentom tylko z określonych państw na wystawianie płatnych programów czy gier. Podobnie nie wszyscy użytkownicy (na przykład polscy) mogą kupować aplikacje. Google jak dotąd nie potwierdził statystyk opublikowanych przez serwis AndroLib.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)