Coraz więcej smartfonów z systemem Android

27.04.2010 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze statystyki pokazują, że coraz więcej smartfonów wyposażonych jest w oprogramowanie Android dostarczane przez firmę Google.

W odróżnieniu od firmy Apple, która swój system iPhone OS instaluje wyłącznie we własnych produktach (iPhone, iPad, iPod touch), Google zdecydował się na współpracę z różnymi producentami smartfonów. Taka strategia ma zarówno swoje plusy jak i minusy, warto jednak zwrócić uwagę na ilość urządzeń, w których pojawia się oprogramowanie Android. A jest ich coraz więcej. Zdaniem firmy AdMob, w marcu tego roku na rynku można było dostać 34 smartfony z systemem firmy Google. To duży wzrost od grudnia 2008 r., kiedy pojawiło się pierwsze urządzenie wyposażone w Androida. Z rozwiązań firmy Google korzystają już tacy producenci jak HTC, Motorola czy Samsung.

Najczęściej poszukiwanym przez internautów smartfonem z oprogramowaniem firmy Google w marcu był Motorola Droid. Zagarnął aż 32% wszystkich zapytań o telefony wyposażone w Androida. Zdaniem AdMob dużo gorzej wypadł Nexus One, którego dotyczyło ledwie 2% zapytań. System Google’a jest obecnie uważany za jednego z najpoważniejszych konkurentów dla firmy Apple. Ilość programów dostępnych w Android Market przekroczyła już 50 tys. i rośnie w szybkim tempie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także