Cortana dostępna na Androidzie i iOS-ie, ale nie w Polsce. Nie ma czego żałować

Cortana dostępna na Androidzie i iOS‑ie, ale nie w Polsce. Nie ma czego żałować

Cortana dostępna na Androidzie i iOS-ie, ale nie w Polsce. Nie ma czego żałować
10.12.2015 09:38, aktualizacja: 10.12.2015 11:00

Rozwijany przez Microsoft domyślny asystent głosowy Cortana przez ostatnie tygodnie znajdował się w fazie testów na systemach Android i iOS. Ten etap rozwoju właśnie został zwieńczony i Cortana jest już w wersji stabilnej dostępna w App Store i Google Play. Niestety w obu przypadkach polscy użytkownicy muszą obejść się na razie smakiem.

Microsoft ogłosił już multiplatformowość stabilnej wersji swojego asystenta. Warto zauważyć, że na tle Siri czy Google Now, asystent Windows Phone’a jest jedynym, który zapewnia kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi. Wiele mówi to także o kondycji rozwijanego przez Microsoft mobilnego systemu operacyjnego.

Obraz

Wątpliwości budzą same założenia Microsoftu podczas prac nad asystentem w wersji na inne systemy operacyjne niż Windows, o których pisaliśmy juz w momencie uruchomienia betatestów na iOS-ie. Firma zakłada bowiem, że ich własny asystent nie powinien czy nie jest w stanie zastąpić tych domyślnie zintegrowanych z Androidem i iOS-em.

Microsoft jest zdania, że ma on raczej stanowić dodatkową wygodę dla użytkowników, którzy posiadając smartfon z Windows Phonem „uzupełniają” jego możliwości iPhonem. Określenie prawdopodobieństwa realizacji scenariusza, który miałby w ten sposób zapewnić Cortanie popularność, pozostawiamy subiektywnej ocenie.

Te założenia odbiły się także na samej realizacji Cortany, zarówno na iOS-ie i Androidzie. Zgodnie z zapowiedziami i założeniami, Microsoft wydał bowiem asystenta, którego możliwości są istotnie ograniczone w stosunku do Google Now oraz przede wszystkim Siri. Krok Microsoftu, także w związku z brakiem oficjalnej dostępności nowych wersji Cortany w Polsce, należałoby zatem potraktować bardziej jako ciekawostkę, niż jako realną alternatywę. Tak, jak planował Microsoft.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)