Cortana na HoloLens? Najciekawsze pomysły społeczności na gogle Microsoftu

Cortana na HoloLens? Najciekawsze pomysły społeczności na gogle Microsoftu

Cortana na HoloLens? Najciekawsze pomysły społeczności na gogle Microsoftu
14.12.2015 14:05

Mimo że HoloLens to przedsięwzięcie, które pełnię swoich możliwości ma osiągnąć dopiero za kilka lat, to w ostatnim czasie pojawiło się kilka prezentacji potencjalnych zastosowań na aktualnym stadium rozwoju. Rezultaty akcji prezentuje się strumieniowanie gier. Okazuje się jednak, że aspektem, w którym gogle Microsoftu być może rozwiną skrzyła, będą zrealizowane pomysły społeczności.

350170367589050305

Microsoft przyjął bowiem, że podczas prac nad rozwojem gogli będzie uważnie wsłuchiwał się w głos społeczności. W tym celu uruchomiono serwis Share You idea, który umożliwia publikowanie swoich pomysłów na ewentualne funkcje i aplikacje przeznaczone dla HoloLens. Jednym z najpopularniejszych pomysłów jest aktualnie integracja asystenta Cortany w „fizycznej” postaci znanej z serii gier Halo.

Według zapowiedzi Microsoftu, zrealizowane zostaną trzy najpopularniejsze projekty. Aktualnie Cortanę wyprzedza, i trzeba przyznać, że z ogromną przewagą 2979 do 434 głosów, pomysł polegający na możliwości oglądania meczów w League of Legends. Trójwymiarową mapę można byłoby umieścić na dowolnej powierzchni i obserwować rozgrywkę zarówno w całości, jak i na wybranym przez siebie fragmencie mapy.

350170367589246913

Na trzecim miejscu znajduje się zaś analogiczny pomysł, który umożliwiałby obserwowanie rozgrywki w Counter Strike’a GO. Jak widać, wyobraźnię społeczności najbardziej pobudza perspektywa integracji gogli z grami. Trzeba jednak przyznać, że możliwość wyświetlania wizualizacji Cortany może być bardziej praktyczna i nie będzie wymagała szczególnie wielkich nakładów pracy ze strony Microsoftu: wystarczyłoby zaprojektowanie modelu i zintegrowania go z aplikacją zainstalowaną na smartfonie. Cortana jest już przecież multiplatformowa, choć ze sporymi ograniczeniami.

Pomysły społeczności prezentują się znacznie ciekawiej niż to, co zaprezentowali pracownicy Microsoftu w ramach #MadeWithHoloLens. Oczywiście od samej koncepcji do pełnowymiarowej realizacji jeszcze daleka droga. O tym, które projekty zostaną zrealizowane przez Microsoft dowiemy się juz w styczniu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)