Cortana na HoloLens? Najciekawsze pomysły społeczności na gogle Microsoftu

Cortana na HoloLens? Najciekawsze pomysły społeczności na gogle Microsoftu

14.12.2015 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo że HoloLens to przedsięwzięcie, które pełnię swoich możliwości ma osiągnąć dopiero za kilka lat, to w ostatnim czasie pojawiło się kilka prezentacji potencjalnych zastosowań na aktualnym stadium rozwoju. Rezultaty akcji prezentuje się strumieniowanie gier. Okazuje się jednak, że aspektem, w którym gogle Microsoftu być może rozwiną skrzyła, będą zrealizowane pomysły społeczności.

Obraz

Microsoft przyjął bowiem, że podczas prac nad rozwojem gogli będzie uważnie wsłuchiwał się w głos społeczności. W tym celu uruchomiono serwis Share You idea, który umożliwia publikowanie swoich pomysłów na ewentualne funkcje i aplikacje przeznaczone dla HoloLens. Jednym z najpopularniejszych pomysłów jest aktualnie integracja asystenta Cortany w „fizycznej” postaci znanej z serii gier Halo.

Według zapowiedzi Microsoftu, zrealizowane zostaną trzy najpopularniejsze projekty. Aktualnie Cortanę wyprzedza, i trzeba przyznać, że z ogromną przewagą 2979 do 434 głosów, pomysł polegający na możliwości oglądania meczów w League of Legends. Trójwymiarową mapę można byłoby umieścić na dowolnej powierzchni i obserwować rozgrywkę zarówno w całości, jak i na wybranym przez siebie fragmencie mapy.

Obraz

Na trzecim miejscu znajduje się zaś analogiczny pomysł, który umożliwiałby obserwowanie rozgrywki w Counter Strike’a GO. Jak widać, wyobraźnię społeczności najbardziej pobudza perspektywa integracji gogli z grami. Trzeba jednak przyznać, że możliwość wyświetlania wizualizacji Cortany może być bardziej praktyczna i nie będzie wymagała szczególnie wielkich nakładów pracy ze strony Microsoftu: wystarczyłoby zaprojektowanie modelu i zintegrowania go z aplikacją zainstalowaną na smartfonie. Cortana jest już przecież multiplatformowa, choć ze sporymi ograniczeniami.

Pomysły społeczności prezentują się znacznie ciekawiej niż to, co zaprezentowali pracownicy Microsoftu w ramach #MadeWithHoloLens. Oczywiście od samej koncepcji do pełnowymiarowej realizacji jeszcze daleka droga. O tym, które projekty zostaną zrealizowane przez Microsoft dowiemy się juz w styczniu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)