Cortana połączy Windowsa i Androida dzięki synchronizacji powiadomień

Cortana połączy Windowsa i Androida dzięki synchronizacji powiadomień

Cortana połączy Windowsa i Androida dzięki synchronizacji powiadomień
19.05.2016 14:16

Nie od dziś wiadomo, że Microsoft sporo pracy i środków poświęca na rozwój swojego oprogramowania i usług na konkurencyjnych systemach operacyjnych. Według niektórych korporacja wykazuje w tej kwestii więcej troski, niż w przypadku samego mobilnego Windowsa. Świadczyć o tym może szybki rozwój Cortany na Androdzie.

W zeszłym roku Cortana zawitała na systemie z zielonym robotem. Już wówczas pojawiły się opinie, że Microsoft odbiera sobie jednak z nielicznych asów w rękawie w konkurencji z Androidem. której możliwości były jednak dość okrojone w stosunku do wersji z Windowsa. Microsoft zakładał bowiem dość wymyślny scenariusz, w którym asystentka na Androidzie ma być przydatna dla użytkowników, którzy posiadają zarówno smartfon z Androidem, jak i z Windowsem.

Dziś wiemy już, że Cortana na Androidzie to przedsięwzięcie, które rozwija się całkiem prężnie, a jego twórcy mają daleko większe ambicje. Na Reddicie opublikowano bowiem zrzut ekranu, na którym widać, że Cortana na systemie Google będzie wyświetlała powiadomienia z… pulpitowej instalacji Windowsa 10. Na razie mowa tylko o nowej pozycji w ustawieniach Cortany, jednak wśród komentarzy pojawiają się także doniesienia o już działającej synchronizacji.

350177391286773697

Microsoft przebija się zatem na rynku urządzeń i aplikacji mobilnych nieco tylnymi drzwiami – mianowicie poprzez publikowanie dopracowanych aplikacji na systemach Apple czy Google. Na iOS-ie przykładem może być pakiet Office. Na Androidzie zaś między innymi Cortana, która wyrasta na most pomiędzy dwoma najpopularniejszymi systemami – Windowsem na pulpitach i Androidem na urządzeniach mobilnych. Trzeba przyznać, że tak strategia Microsoftu to coś znacznie więcej, niż szukanie niszy na oślep.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)