Creative Sound Blaster G3 – zewnętrzny DAC stworzony dla PS4 i Switcha

Creative wprowadza na rynek DAC przeznaczony do PS4 i Switcha, fot. Pixabay
Creative wprowadza na rynek DAC przeznaczony do PS4 i Switcha, fot. Pixabay
Redakcja

05.12.2019 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Creative wprowadza do sprzedaży zewnętrzny DAC Sound Blaster G3. Urządzenie stworzono z myślą o konsoli PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Creative Sound Blaster G3 to pierwszy wzmacniacz, który działa bezpośrednio na PS4 i Nintendo Switch. Co ciekawe, wcale nie musimy znać się na nowych technologiach, ponieważ urządzenie działa na zasadzie plug-and-play bez sterowników, a także jest kompatybilny z komputerami PC i Mac. Ma wielkość dłoni i waży zaledwie 32 gramy. Klienci otrzymują więc legendarnej jakości dźwięk Sound Blaster za sprawą elektroniki ukrytej w kompaktowej obudowie.

Creative Sound Blaster G3, fot. materiały prasowe.
Creative Sound Blaster G3, fot. materiały prasowe.

Oznaczenie Sound Blaster

Sound Blaster G3, to efekt wiedzy i doświadczenia Creative, który oparto na ponad trzydziestu latach badań i ekspertyz w zakresie innowacji audio. Ten nowy DAC USB jest zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom entuzjastów gier. Wyposażono go w 24-bitowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości przy 100dB DNR. Dzięki temu ma zdolność uruchomienia słuchawek studyjnych o impedancji do 300 omów. Po podłączeniu do komputera PC lub Mac może obsługiwać wejście 7.1-kanałowe i zapewnia wirtualizację dźwięku przestrzennego do 7.1. Oczywiście wyposażono go także w Sound Blaster Acoustic Engine. Użytkownicy mogą spodziewać się lepszego dźwięku w grach, który znacznie przewyższa domyślny chipset na PC, Macu lub konsolach do gier.

Krystaliczna czystość rozmów w grach

Sound Blaster G3 jest również wyposażony w najnowszą funkcję GameVoice Mix, zaprojektowaną tak, aby rozmowy w grze były płynne i bezproblemowe. Ta funkcja pozwala użytkownikom dowolnie regulować głośność dźwięku i czatu w grze za pomocą wygodnie umieszczonego kółka przewijania, bez konieczności wychodzenia z gry.

Creative Sound Blaster G3, fot. materiały prasowe.
Creative Sound Blaster G3, fot. materiały prasowe.

Tak zwany Footsteps Enhancer pomaga wskazać lokalizację przeciwnika, co z kolei może pomóc w wygrywaniu strzelanek FPS. Istnieją również profile EQ dostosowane do popularnych gier, w tym Fortnite, Call of Duty: Infinite Warfare i Overwatch.

Zoptymalizowany pod kątem funkcjonalności i wygody

Wprowadzanie korekt audio w Sound Blaster G3 to pestka dla graczy konsolowych. Zmiany można wykonać zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej Sound Blaster Command dostępnej na iOS i Androida, bez konieczności zamykania ekranu konsoli do gier . Po sparowaniu urządzenia przez Bluetooth gracze mogą używać swoich telefonów komórkowych jak pilota zdalnego sterowania i łatwo uzyskiwać dostęp do regulacji głośności i ustawień mikrofonu, zapisywać ustawienia EQ, a nawet przeprowadzać aktualizacje oprogramowania - firmware. Na komputerach PC i Mac aplikacja Sound Blaster Command udostępnia kompleksowy i w pełni konfigurowalny pakiet opcji odtwarzania i nagrywania, do których przyzwyczajeni są użytkownicy Sound Blaster.

Elementy sterowania dźwiękiem są również wygodnie umieszczone po bokach obudowy, dzięki czemu regulacja jest wygodna i możliwa jedną ręką. Karta Sound Blaster G3 jest zasilana całkowicie przez USB-C. Wyposażono ją w adapter USB-A dla dodatkowej wygody.

Cena i dostępność

Sound Blaster G3 wyceniono na 259,99 PLN. Urządzenie jest dostępne na stronie Creative.com.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)