Cruel Dungeon na weekend – staroszkolne łażenie po grotach ma przyszłość

Cruel Dungeon na weekend – staroszkolne łażenie po grotach ma przyszłość
04.02.2017 09:44
Cruel Dungeon na weekend – staroszkolne łażenie po grotach ma przyszłość

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Cruel Dungeon - rodzimej produkcji bezpłatną platformówkę 2D przygotowaną dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Rozpikselowana grafika i występujący w grze klimat rodem z Indiany Jonesa stanowią pewnego rodzaju hołd dla takich starych tytułów jak Panama Joe czy Rick Dangerous.

Zasady rozgrywki, jak również samej mechaniki gry są proste, przy pomocy strzałek (na boki oraz w górę) kierujemy poczynaniami małego grotołaza w taki sposób, by przy możliwie najmniejszym uszczerbku na zdrowiu przedostać się do kolejnej planszy, gdzie być może znajduje się upragnione wyjście na zewnątrz.

Cruel Dungeon [Gameplay] - Indie Android Retro Platformer

Gra na pierwszy rzut oka wydaje się łatwa do przejścia i oklepana w swej fabule lecz po zaliczeniu kilku pierwszych plansz odsłaniają się jej mocne punkty. Z układu na układ droga jest coraz trudniejsza, a przed bohaterem stawiane są coraz bardziej brawurowe zadania. Coraz więcej też skakania po platformach, unikania groźnych pocisków, kolców, strumieni ognia, lawy i innych zasadzek.

Cruel Dungeon to bez wątpienia radosny powrót do starej szkoły czyli rosnącego poziomu trudności i odkrywania nowych krain w miarę postępu w grze czy chociażby odnajdywania klucza niezbędnego do opuszczenia układu.

Tytuł jest bardzo sympatyczny i dopracowany w szczegółach, a rozgrywkę prowadzi się bardzo przyjemnie. Gra będzie jednak wymagała sporej cierpliwości zarówno przy wielokrotnych powtórkach niektórych fragmentów gry jak również przy wyłączaniu wyskakujących w kluczowych momentach akcji okienek z reklamami ;-).

Grę Cruel Dungeon można pobrać w dziale:

Programy (dla Android) → Gry.

Zapraszamy do zabawy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Altitude0 na weekend
Altitude0 na weekend
Rafał Szramowiat
Sploot na weekend
Sploot na weekend
Rafał Szramowiat
Beret na weekend
Beret na weekend
Rafał Szramowiat
Firefall na weekend
Firefall na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (17)