W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Cruel Dungeon - rodzimej produkcji bezpłatną platformówkę 2D przygotowaną dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Rozpikselowana grafika i występujący w grze klimat rodem z Indiany Jonesa stanowią pewnego rodzaju hołd dla takich starych tytułów jak Panama Joe czy Rick Dangerous.

bEUrakTF

Zasady rozgrywki, jak również samej mechaniki gry są proste, przy pomocy strzałek (na boki oraz w górę) kierujemy poczynaniami małego grotołaza w taki sposób, by przy możliwie najmniejszym uszczerbku na zdrowiu przedostać się do kolejnej planszy, gdzie być może znajduje się upragnione wyjście na zewnątrz.

Cruel Dungeon [Gameplay] - Indie Android Retro Platformer

Gra na pierwszy rzut oka wydaje się łatwa do przejścia i oklepana w swej fabule lecz po zaliczeniu kilku pierwszych plansz odsłaniają się jej mocne punkty. Z układu na układ droga jest coraz trudniejsza, a przed bohaterem stawiane są coraz bardziej brawurowe zadania. Coraz więcej też skakania po platformach, unikania groźnych pocisków, kolców, strumieni ognia, lawy i innych zasadzek.

bEUrakTH

Cruel Dungeon to bez wątpienia radosny powrót do starej szkoły czyli rosnącego poziomu trudności i odkrywania nowych krain w miarę postępu w grze czy chociażby odnajdywania klucza niezbędnego do opuszczenia układu.

Tytuł jest bardzo sympatyczny i dopracowany w szczegółach, a rozgrywkę prowadzi się bardzo przyjemnie. Gra będzie jednak wymagała sporej cierpliwości zarówno przy wielokrotnych powtórkach niektórych fragmentów gry jak również przy wyłączaniu wyskakujących w kluczowych momentach akcji okienek z reklamami ;-).

Grę Cruel Dungeon można pobrać w dziale:

Programy (dla Android) → Gry.

bEUrakTN

Zapraszamy do zabawy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (17)
bEUrakUD