Cyberprzestępcy włamali się do 35 mln kont Koreańczyków

Cyberprzestępcy włamali się do 35 mln kont Koreańczyków

28.07.2011 11:37

Jeden z największych ataków cyberprzestępców w Korei Południowej. Włamano się do około 35 mln kont internautów korzystających z popularnego portalu.

Za atakami stoją najprawdopodobniej chińscy cyberprzestępcy. Udało im się włamać do kont popularnego portalu Nate i blogów Cyworld zarządzanych przez operatora SK Telecom. Jak poinformowała koreańska komisja ds. komunikacji, cyberprzestępcy uzyskali dostęp do adresów e-mail, numerów telefonów, nazwisk i innych prywatnych danych internautów. Policja prowadzi już śledztwo w tej sprawie, a o pomoc poproszono chińskie władze. Problem w tym, że to nie pierwszy taki atak w ostatnim czasie.

W ostatnich miesiącach Korea Południowa miała do czynienia z falą cyberataków z Chin. Wcześniej włamywano się przede wszystkim do kont firm finansowych jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie państw na świecie. Ucierpiał między innymi jeden z największych banków w kraju, Nonghyup, czy klienci posiadający konta na stronach Hyundai Capital. Obecnie władze koreańskie pracują nad strategicznym planem ochrony obywateli przed kolejnymi cyberatakami.

Mimo że pekińskie władze odcinają się od wspierania ataków, to one najczęściej oskarżane są o kierowanie cyberprzestępcami. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie z Chin dokonano włamań na konta amerykańskich urzędników korzystających z Gmaila. Wcześniej, w marcu, podobne ataki miały miejsce na konta pocztowe chińskich opozycjonistów, a także osób walczących o prawa człowieka.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)