Cyberpunk 2077 Mobile. Nie dajcie się zwieść, to zwykłe oszustwo

Cyberpunk 2077 Mobile. Nie dajcie się zwieść, to zwykłe oszustwo

Cyberpunk 2077 Mobile niestety nie istnieje /fot. YouTube
Cyberpunk 2077 Mobile niestety nie istnieje /fot. YouTube
Arkadiusz Stando
21.12.2020 17:04

Sony wycofało Cyberpunka 2077 ze sprzedaży w PlayStation Store. O grze jest jednocześnie bardzo głośno, ale też trwa kryzys wizerunkowy dla CD Projekt Red. A co na to oszuści? Już próbują zarobić swoje.

Badaczka Tatyana Shiskova z zespołu firmy Kaspersky wykryła w tym tygodniu złośliwe oprogramowanie typu ransomware, znane bliżej jako CoderWare, należące do rodziny "Black Kingdom". Zagrożeni są użytkownicy urządzeń z systemem Android. Według analizy badaczki, przestępcy wabią swoje ofiary na witrynę sklepu z aplikacjami, imitującą Sklep Play Google'a, a przynętą ma być Cyberpunk 2077 w wersji mobilnej. Fałszywą grę reklamują między innymi w filmikach na YouTube.

Konkretniej, fałszywa aplikacja nosi nazwę "Cyberpunk 2077 Mobile (Beta)", co może sugerować ofiarom, że gra faktycznie istnieje i jest aktualnie testowana. Jak w każdym tego typu przypadku, złośliwe oprogramowanie otrzymywało same wysokie noty od recenzentów, co oczywiście było kłamstwem. Szczegóły zobaczycie w tweecie Shiskovej.

Jeśli ofiara pobierze, a następnie uruchomi plik binarny, jej urządzenie zostanie zaszyfrowane przez ransomware. Na ekranie pojawi się wiadomość, że smartfon został zainfekowany przez CoderWare. Ofiary otrzymują polecenia, jak dokonać płatności, aby odzyskać dane z urządzenia. Za klucz deszyfrujący hakerzy żądają 500 dolarów w formie Bitcoinów. Jak ustalili inni badacze, do 16 grudnia przestępcom udało się zarobić już prawie 7,5 tysiąca dolarów.

A jak naprawdę zagrać w Cyberpunk 2077 "Mobile"?

Od niedawna w Polsce dostępna jest usługa Google Stadia. Z jej pomocą możecie zagrać na urządzeniach z systemem Android (6.0+ oraz Android TV [trzeba zainstalować ręcznie z pliku APK]) i iOS w większość gier typu AAA. Potrzebujecie tylko pada USB/Bluetooth lub klawiatury i myszy. Oprócz tego, podstawowym wymaganiem Stadii jest dobre i stabilne połączenie internetowe. Minimum to 10 Mb/s w przypadku rozdzielczości Full HD (1080p) i 35 Mb/s w przypadku 4K (2160p).

Alternatywą dla Google Stadia jest analogicznie funkcjonująca Nvidia GeForce Now. W obydwu przypadkach, można skorzystać z usługi za darmo, albo wykupić abonament, aby otrzymać dostęp do lepszej jakości. Dodatkowo, trzeba pamiętać, że za samą grę Cyberpunk 2077 też trzeba będzie zapłacić w wirtualnym sklepie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)