Cyberpunk 2077 największą cyfrową premierą w historii gier. Zaprezentowano najnowszy raport

Cyberpunk 2077 odniósł ogromny sukces. Najnowszy raport firmy SuperData (fot. YouTube)
Cyberpunk 2077 odniósł ogromny sukces. Najnowszy raport firmy SuperData (fot. YouTube)

24.01.2021 15:02

Firma SuperData, która na co dzień zajmuje się analizami dotyczącymi cyfrowej dystrybucji na rynku gier wideo, zaprezentowała raport za grudzień 2020 r. Wynika z niego, że gra stworzona przez polskie studio CD Projekt Red pod tytułem "Cyberpunk 2077" zaliczyła najbardziej spektakularny debiut w historii całej branży.

Polski tytuł miał kluczowy udział w znakomitym wyniku cyfrowej sprzedaży gier, która w grudniu ubiegłego roku osiągnęła kwotę 12 miliardów dolarów brutto.

  • Cyberpunk 2077 okazał się premierą wszech czasów, bazując na przychodach cyfrowych i sprzedanych cyfrowych kopiach gry (10,2 mln sztuk). Udana kampania marketingowa oraz reputacja studia uzyskana za sprawą Wiedźmina 3: Dziki Gon spowodowały, że produkcja od CD Projekt Red pobiła wszelkie rekordy pomimo licznych kłopotów jak m.in. problemy z wydajnością gry na konsolach czy też bezterminowe usunięcie tytułu z PlayStation Store - czytamy w raporcie firmy SuperData.

W raporcie wskazano, że przeważająca liczba sprzedanych kopii (aż 80 procent) dotyczyła wersji PC. Dodano także, że liczba 10,2 mln egzemplarzy obejmuje również dokonane zwroty, które nie miały istotnego wpływu na ogólną sprzedaż gry.

Poniżej prezentujemy zestawienie topowych tytułów grudnia pod względem zarobków z cyfrowej dystrybucji.

PC

Konsole

Call of Duty: Black Ops Cold WarNBA 2K21Cyberpunk 2077Grand Theft Auto VFortniteAssassin's Creed ValhallaFIFA 21Tony Hawk's Pro Skater 1+2Rocket LeagueMadden NFL 21

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)