Cyfrowe komiksy mało czytelne? Już nie, dzięki sztucznej inteligencji Google

Cyfrowe komiksy mało czytelne? Już nie, dzięki sztucznej inteligencji Google
22.07.2016 11:07
Cyfrowe komiksy mało czytelne? Już nie, dzięki sztucznej inteligencji Google

Dobre wieści dla fanów komiksów, a konkretniej czytania ich na urządzeniach mobilnych. Google zaprezentowało właśnie funkcję Bubble Zoom – dzięki niej czytanie komiksów zakupionych w Google Play Books odbywa się teraz nie tylko wygodniej, ale także efektowniej.

Bubble Zoom on Google Play Books: Machine Learning for Comics

Google wykorzystało do analizy plansz te same algorytmy, które odpowiadają za rozpoznawanie obiektów w przypadku Zdjęć Google. Zakres analizy jest jednak w przypadku Bubble Zoom znacznie węższy – algorytmy zostały bowiem zaangażowane do rozpoznawania dymków dialogowych.

Dzięki temu są one separowane i przekazywane do nowej warstwy. To zaś pozwala na zbliżenie każdego dymka pojedynczo, zaś właściwa plansza pozostaje statyczna. Za pomocą przycisków zmiany głośności można wygodniej czytać kolejne dymki, dzięki większym rozmiarom tekstu.

350180240863422401

Aktualizacja nie jest w tej chwili ogólnodostępna – testować Bubble Zoom może wąskie grono użytkowników Play Books i tylko w przypadku pojedynczych komiksów. Google planuje jednak, aby funkcja docelowo dostępna była w przypadku wszystkich komiksów, tak amerykańskich, jak i mangi.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)