Cyfrowe podpisywanie dokumentów z Adobe eSignatures

14.05.2010 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Adobe wprowadziła dzisiaj wersję beta usługi eSignatures. Jest to narzędzie umożliwiające łatwe dodawanie podpisów w dokumentach przesyłanych za pośrednictwem Internetu.

Nowa usługa, działająca w chmurze obliczeniowej, ma pomóc w podpisywaniu umów, oznaczaniu plików i ochronie praw autorskich. Wystarczy zarejestrować się na stronie Esign, a następnie załadować wybrany dokument w formacie PDF. Później możemy do niego dodać adres e-mail, wiadomość, wybrać datę, a na końcu - podpis. Ukończony dokument posiada unikalny certyfikat informujący, że przesłany dokument nie został zmieniony - nie licząc dodanego podpisu. W obecnej wersji można ładować dokumenty o maksymalnej wielkości 25 MB, zaś opis pliku musi zmieścić się w 150 znakach.

Adobe dostarcza już podobne usługi dla klientów biznesowych czy organizacji rządowych - np. w usłudze LiveCycle. eSignaures ma za zadanie uprościć wprowadzenie podpisów w umowach i ważnych dokumentach przesyłanych przez zwykłych użytkowników. Jak podaje Paul McNarmara na blogu Adobe, nie trzeba już drukować odebranego tekstu, żeby go podpisać i odesłać drogą elektroniczną. Wystarczy do dokumentu dołączyć swój zeskanowany podpis.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)