Cyfrowe podpisywanie dokumentów z Adobe eSignatures

Cyfrowe podpisywanie dokumentów z Adobe eSignatures

14.05.2010 13:50

Firma Adobe wprowadziła dzisiaj wersję beta usługi eSignatures. Jest to narzędzie umożliwiające łatwe dodawanie podpisów w dokumentach przesyłanych za pośrednictwem Internetu.

Nowa usługa, działająca w chmurze obliczeniowej, ma pomóc w podpisywaniu umów, oznaczaniu plików i ochronie praw autorskich. Wystarczy zarejestrować się na stronie Esign, a następnie załadować wybrany dokument w formacie PDF. Później możemy do niego dodać adres e-mail, wiadomość, wybrać datę, a na końcu - podpis. Ukończony dokument posiada unikalny certyfikat informujący, że przesłany dokument nie został zmieniony - nie licząc dodanego podpisu. W obecnej wersji można ładować dokumenty o maksymalnej wielkości 25 MB, zaś opis pliku musi zmieścić się w 150 znakach.

Adobe dostarcza już podobne usługi dla klientów biznesowych czy organizacji rządowych - np. w usłudze LiveCycle. eSignaures ma za zadanie uprościć wprowadzenie podpisów w umowach i ważnych dokumentach przesyłanych przez zwykłych użytkowników. Jak podaje Paul McNarmara na blogu Adobe, nie trzeba już drukować odebranego tekstu, żeby go podpisać i odesłać drogą elektroniczną. Wystarczy do dokumentu dołączyć swój zeskanowany podpis.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)