Czapka św. Mikołaja obraziła żyda. Microsoft niezwłocznie ją usunął

Źródło: AP/EAST NEWS
Źródło: AP/EAST NEWS
Arkadiusz Stando

19.12.2019 14:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W wersji 1.42.0 programu VScode Insiders pojawił się symbol, którego nigdy nie posądzalibyście o zbrodnicze motywy. To czapka świętego Mikołaja. Tymczasem jeden z użytkowników GitHuba przyrównał ją do swastyki i zażądał natychmiastowego usunięcia czerwono-białego nakrycia głowy.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Microsoft dodaje ikonkę czapki św. Mikołaja na pasku wyszukiwania. Co może pójść nie tak? Otóż wiele. Pewien użytkownik, prawdopodobnie wyznawca Judaizmu, oburzył się świąteczną dekoracją. Jednocześnie pisze, że Boże Narodzenie kosztowało życie miliony żydów.

Post Christiana Schiffera możecie znaleźć pod tym adresem, ale dodaję także zrzut ekranu.[img=zrzut]

Microsoft szybko zareagował na prośbę Schiffera, oczywiście akceptując ją. Czapka św. Mikołaja zniknęła z VScode Insidera szybciej, niż się pojawiła. W imieniu Microsoftu Kai Maetzel znany pod pseudonimem @kieferrm przeprosił autora posta i poinformował o zmianie.

Christian Schiffer podziękował Microsoftowi za szybką decyzję. Jednocześnie podał link do artykułu na temat wspominanych przez siebie powodów niechęci do Świąt Bożego Narodzenia przez społeczność żydowską. Wyraził też zaskoczenie tym, że ktoś może nie rozumieć jego oburzenia.

Zgadnijcie, co stało się dalej. Tak - wielka chryja

Zarówno post Schiffera jak i decyzja Microsoftu bardzo nie spodobałby się użytkownikom GitHuba. Już pod samym ticketem można znaleźć kilka komentarzy usuniętych przez firmę z Redmond. Ale na tym się nie skończyło.

Obraz

Szybko zaczęły pojawiać się posty użytkowników oburzonych usunięciem czapki św. Mikołaja. Jedni krytykują Microsoft za dawanie sobą pomiatać, tłumacząc, że post jednego człowieka nie powinien być wystarczającym powodem do zmiany. Inni twierdzą, że urażono ich uczucia religijne, gdyż są katolikami i chcą czapki z powrotem.[img=gh3214]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (228)
Zobacz także