Czas na telewizję Google?

Czas na telewizję Google?

18.03.2010 14:48

Według niepotwierdzonych informacji, Google przygotowuje własny TV box, dzięki któremu będzie można przechowywać i oglądać filmy, a także seriale. Google TV - jak dziennikarze ochrzcili nowe urządzenie - będzie najprawdopodobniej obsługiwany przez system Chrome OS.

Zdaniem gazety The New York Times Google, Intel, Logitech i Sony pracują nad własną wersją platformy, która połączy ze sobą telewizję, kino domowe i najnowsze trendy w Internecie. Google TV ma umożliwiać nie tylko przechowywanie filmów wideo, ale także dzielenie się nimi ze znajomymi, obsługę serwisów społecznościowych itp. Według dziennikarzy serwisu Electronista, nowe urządzenie Google’a wyposażone będzie w system Chrome OS z obsługą technologii Flash i HTML5. Dzięki temu użytkownicy będą mogli korzystać z YouTube czy popularnej w USA telewizji internetowej Hulu. Serwisy te mają mieć własne aplikacje dostępne z poziomu interfejsu użytkownika.

Chrome OS może również zostać wprowadzony w przygotowywanych przez firmę Sony telewizorach. Ma pojawić się m.in. w BRAVIA TV. Być może z systemu Google’a skorzystają także inni producenci - system dostępny jest na zasadzie wolnego oprogramowania, toteż będzie można wprowadzać zmiany według własnych potrzeb. Taki pomysł sprawdził się już w przypadku Androida, który dostępny jest w różnych wersjach, w zależności od tego jak zmodyfikuje go producent telefonu.

Nie wiadomo jeszcze kiedy pojawi się Google TV. Premiera systemu Chrome OS przewidziana jest na drugą połowę tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)