Cząstka Windows 7 w Windows Vista, czyli Platform Update

Cząstka Windows 7 w Windows Vista, czyli Platform Update

Wojciech Kowasz
27.10.2009 19:10

Microsoft udostępnił aktualizację Platform Update dla Windows Vista, która ułatwi programistom tworzenie aplikacji na Windows Vista i Windows 7 oraz umożliwi wykorzystanie w starym systemie części funkcjonalności dostępnej do tej pory jedynie w Windows 7 - na przykład bibliotek DirectX 11.

Narzędzie Platform Update for Windows Vista to pakiet bibliotek ułatwiających skorzystanie w już istniejących aplikacjach z nowych funkcji wprowadzanych przez Windows 7. Mowa tu na przykład o Windows Ribbon API (interfejs wstążki), Windows Animation Manager API, Windows Graphics, Imaging i XPS API, Windows Automation oraz Windows Portable Devices Platform. Windows Automation API będzie dostępne także do pobrania oddzielnie dla systemu Windows XP.

Pakiet ten ma za zadanie wzbogacić platformę aplikacyjną Windows Vista i jest dystrybuowany w ramach usługi Windows Update. Dzięki temu programiści mogą tworzyć aplikacje dla Windows Vista korzystając w dużej mierze z tych samych mechanizmów, które występują w Windows 7. W razie gdyby Platform Update nie został zainstalowany na komputerze, a dana aplikacja będzie go wymagać, instalator automatycznie pobierze aktualizację.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)