Czekasz na betę Star Wars: Battlefront? Gra ma spore wymagania co do pamięci

Czekasz na betę Star Wars: Battlefront? Gra ma spore wymagania co do pamięci

Czekasz na betę Star Wars: Battlefront? Gra ma spore wymagania co do pamięci
07.10.2015 11:56, aktualizacja: 09.10.2015 11:34

Star Wars: Battlefront jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier z nurtu sieciowych bitew i nie chodzi tutaj wyłącznie o zbliżającą się premierę siódmej części Gwiezdnych Wojen. Twórcy Battlefielda odłożyli na chwilę na bok znaną serię strzelanek, aby skoncentrować się na produkcie dla miłośników uniwersum wykreowanego przez George'a Lucasa. Jutro ruszą otwarte testy beta, ale nie każdy weźmie w nich udział.

Star Wars Battlefront: Multiplayer Gameplay | E3 2015 “Walker Assault” on Hoth

W przypadku konsolowców, wystarczyło będzie pobrać specjalną wersję gry plus oczywiście mieć opłacony abonament na zabawę sieciową na Xboksie One lub PlayStation 4. Bez przeszkód postrzelacie do innych miłośników pada przez kilka dni, do 12 października. Komputerowcom, dysponującym przeróżnymi konfiguracjami sprzętowymi, sprawy się oczywiście komplikują. Będą musieli pomyśleć przynajmniej o doinwestowaniu w pamięć RAM, ponieważ Battlefront promuje tu już nowy standard.

Minimum potrzebne do sensownej zabawy to komputer z:

  • Windowsem 7 w wersji 64-bit
  • Procesorem Intel i3-6300T
  • Kartą graficzną 2 GB GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7850
  • 8 GB RAM

Zalecany jest jednak sprzęt z:

  • Windowsem 10 64-bit
  • Procesorem Intel i5-6600 3.4 GHz lub AMD FX-8350 4 GHz
  • Kartą graficzną 4GB GeForce GTX 970 lub Radeon R9 290
  • 16 GB RAM

Jak widać, producenci zaczynają przechodzić od dotychczasowego minimum 6 GB do 8 giga pamięci systemowej, celując nawet w 16, do tego w parze z kartą graficzną 4 GB. Na szczęście, jak donoszą różne źródła, testowa wersja tytułu działa całkiem sprawnie na podstawowych konfiguracjach, bo technologia Frostbite 3 bardzo ładnie się skaluje. Ponadto, nawet na najniższych ustawieniach graficznych (gdyby zależało nam przede wszystkim na płynności rozgrywki) gra wcale nie prezentuje się tak przesadnie źle.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przypomnijmy, że testy beta umożliwią sprawdzenie Star Wars: Battlefront w trzech trybach. Pierwszy to atak AT-AT na planecie Hoth, czyli starcie dzielnych rebeliantów z maszynami kroczącymi Imperium w śnieżnych realiach. To zabawa na 40 osób. W mniejszych grupach, bo 8 na 8, powalczycie o przejmowanie obszarów na mapie w Strefie zrzutu na Sullust. W końcu zaś na Tatooine przyjdzie odpierać kolejne fale wrogów w trybie przetrwania, samemu lub ze znajomymi. Premiera gry 19 listopada.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)