Czerń to nowy błękit: wyniki w Google czeka epokowa zmiana wyglądu

Czerń to nowy błękit: wyniki w Google czeka epokowa zmiana wyglądu

09.05.2016 15:57

Jeżeli chodzi o nowości w wyglądzie najważniejszej usługi Google, czyli samej wyszukiwarki, to przywykliśmy do tego, że zmieniać mogą się jedynie okazjonalnie grafiki z logo korporacji. Wkrótce i to może się zmienić – niewielka część użytkowników zgłasza, że biorą oni udział w testach radykalnego odświeżenia wyglądu wyników wyszukiwania.

Źródło: twitter.com/facelessloser
Źródło: twitter.com/facelessloser

Radykalnej oczywiście jak na Google – trudno spodziewać się przecież, aby znana od wielu lat strona miała się nagle doczekać całkowitej przebudowy. Jak donosi Telegraph, zmian doczekać ma się jednak wygląd najważniejszego elementu listy wyników wyszukiwania, czyli same hiperłącza prowadzące do konkretnych stron.

Dotychczas oddawały one hołd klasycznej kolorystyce niezmienionej przez kaskadowe arkusze stylów. Wkrótce jednak linki mogą stać się czarne. Trudno stwierdzić, aby opinie testujących były szczególnie entuzjastyczne – narzekają oni przede wszystkim na mniejszą czytelność strony wyników.

Źródło: twitter.com/iamdjgordon
Źródło: twitter.com/iamdjgordon

Zmiana wyglądu wyszukiwarki ma dotyczyć zarówno wyszukiwarki w wersji mobilnej, jak i pulpitowej, obejmie zapewne także asystenta Google Now. Żadne informacje na temat rychłych zmian nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Google.

Oczywiście nie można wykluczyć, że użytkownicy widzą ciemność czerń w linkach z powodu błędu. Jeżeli jednak informacje o testach się potwierdzą, to czeka nas największa zmiana w wyglądzie najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie od lat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)