Część funkcji wyszukiwania niedostępna w Google Instant

Część funkcji wyszukiwania niedostępna w Google Instant09.09.2010 15:02

Wczoraj Google zaprezentował nową usługę - Google Instant. W Sieci już pojawiają się pierwsze spostrzeżenia na jej temat.

Google Instant to wyszukiwanie w trakcie wpisywania dostępne w wybranych państwach, niestety obecnie nie w Polsce. Usługa jest jeszcze stosunkowo młoda, stąd też można znaleźć w niej sporo braków w porównaniu ze standardową wyszukiwarką Google. Jak donosi blog Google Operating System, w Google Instant brakuje kilku ważnych funkcji, z których mogą korzystać użytkownicy wcześniejszej wersji wyszukiwarki. Przede wszystkim nie można wyłączyć podpowiedzi podczas wpisywania haseł. Ta funkcja często przeszkadza internautom, którzy nie życzą sobie podpowiadania zapytań. Google Instant nie pozwala też na zmienianie liczby wyników. Na pojedynczej stronie wyświetlanych jest od 50 do 100 odpowiedzi na pytanie.

Kolejne braki w nowej usłudze to brak podpowiedzi haseł z wcześniejszych wyszukiwań (Google Web History), możliwości szukania w wynikach czy brak możliwości wpisywania zapytań u dołu strony z wynikami. Google Instant nie pozwala również na wyświetlanie więcej niż czterech podpowiedzi w trakcie podawania hasła. To tylko część z niedostępnych funkcji w nowej usłudze. Czyżby firma za bardzo pośpieszyła się z wprowadzaniem Google Instant? Raczej jednak związane jest to po prostu z faktem, że usługa cały czas jest jeszcze testowana. Można spodziewać się, że Google stopniowo będzie wprowadzać kolejne funkcje, bo Google Instant już zdążył zdobyć sobie przychylne opinie zarówno wśród analityków, jak i zwykłych internautów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)