Czy bezpłatny Aviary zagrozi Photoshopowi on‑line?

12.02.2010 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aviary, dotychczas płatny program graficzny online, będzie teraz dostępny za darmo. Jego twórcy zdecydowali się na taki krok chcąc współzawodniczyć z popularnym Photoshopem, który również w wersji internetowej nie wymaga opłat.

Jak dotąd Aviary był dostępny za darmo, ale tylko w wersji demo. Osoby chcące skorzystać ze wszystkich funkcji, musiały zapłacić roczny abonament w wysokości 24,99 dolarów. Co więcej, grafiki tworzone w wersji demo zapisywane były ze znakiem wodnym Aviary. Jak poinformowali twórcy programu na swoim blogu, teraz wszystkie funkcje będą udostępnione bezpłatnie. Użytkownik może więc skorzystać z ciekawych poradników, zapisywać pliki na serwerach Aviary, a także dodawać własne znaki wodne.

Aplikacja oferuje kilka sposobów na tworzenie grafik. Możemy skorzystać z prostego edytora obrazów, kolorów, efektów, czy grafiki wektorowej. Dostępna jest także funkcja tworzenia schematów stron WWW, a nawet możliwość dodawania efektów dźwiękowych. Ponadto Aviary udostępnia rozszerzenia dla przeglądarki Firefox, które umożliwiają m.in. zapisywanie na koncie zrzutów ekranu.

Twórcy Aviary informują, że aplikację udało im się udostępnić za darmo dzięki dofinansowaniu ze strony sponsorów. Osoby, które już zapłaciły abonament za 2010 r. dostaną zwrot pieniędzy. Innym powodem jest chęć współzawodnictwa z konkurencyjnym edytorem grafiki - Photoshopem w wersji online. Usługa ta również jest darmowa, ale posiada pewne ograniczenia. Osoby, które przekroczą limit 2GB muszą zapłacić za rozszerzenie pamięci swojego wirtualnego konta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)