Czy BlackBerry Passport oprócz kwadratowego ekranu zaoferuje też porządną specyfikację?

Strona głównaCzy BlackBerry Passport oprócz kwadratowego ekranu zaoferuje też porządną specyfikację?
22.08.2014 17:58
Czy BlackBerry Passport oprócz kwadratowego ekranu zaoferuje też porządną specyfikację?

Nadchodzący smartfon BlackBerry Passport ze względu na zastosowany wyświetlacz o rozdzielczości 1440×1440, a więc o proporcjach 1:1, wyróżnia się na tle konkurencji. Do sieci właśnie wyciekła specyfikacja tego modelu, czy oprócz ekranu znajdziemy jeszcze coś niezwykłego, co zachęciłoby nas do wyboru właśnie tego urządzenia?

Minęły czasy, gdy telefony danego producenta, a nawet poszczególne modele mogliśmy rozróżnić już po pierwszy spojrzeniu. Współczesne smartfony są do siebie bardzo podobne, na froncie znajduje się prostokątny wyświetlacz, przedni aparat i ewentualnie przyciski systemowe. Na tle tych wszystkich smartfonów postanowiła wyróżnić się firma BlackBerry, stosując w swoim najnowszym urządzeniu kwadratowy ekran.

350111548901189569

Według kanadyjskiego producenta zastosowanie wyświetlacza o takich proporcjach pozwoli na wygodniejsze czytanie e-booków, przeglądanie dokumentów oraz surfowanie po stronach internetowych. Z tego rozwiązania mają być szczególnie zadowoleni profesjonaliści, jak architekci, maklerzy czy lekarze, ponieważ 4,5-calowy ekran o proporcjach 1:1 powinien bardzo dobrze sprawdzić się w ich pracy.

Dokładna specyfikacja BlackBerry Passport do tej pory nie była znana. Jednak w końcu do sieci wyciekły informacje dotyczące zastosowanych w tym nietypowym smartfonie podzespołów. Zacznijmy od najważniejszego, czyli od wyświetlacza, potwierdziły się informacje, że BlackBerry Passport zostanie wyposażony w 4,5-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1440×1440, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 453 ppi. Wyświetlacz będzie miał proporcje 1:1, obsłuży do 10 punktów dotykowych i będzie chroniony przez szkło Gorilla Glass 3. We wnętrzu obudowy o wymiarach 128 x 90,3 x 9,3 mm, znajdziemy już nie najnowszy, czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 2,2 GHz oraz 3 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczone zostanie 32 GB pamięci wewnętrznej, którą będziemy mogli powiększyć z wykorzystaniem kart microSD.

350111548901386177

Główny, umieszczony z tyłu aparat o rozdzielczości 13 MP z lampą LED będzie posiadał optyczną stabilizację obrazu oraz pięciokrotny zoom cyfrowy, a także pozwoli na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD przy 60 klatkach na sekundę. Natomiast z przodu znajdzie się aparat 2 MP, który umożliwi nam nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p. Pojemność baterii wyniesie 3450 mAh. Dodatkowo ten smartfon zostanie wyposażony w moduł Wi-Fi, GPS, Bluetooth 4.0 i NFC.

BlackBerry Passport pod względem zastosowanych podzespołów wypada całkiem nieźle, chociaż minimalnie odstaje od tego, co możemy znaleźć w flagowych urządzeniach HTC czy Samsunga. Jednak to nie specyfikacja ma wyróżniać ten smartfon, a odmienne podejście do proporcji wyświetlacza oraz zastosowanie fizycznej klawiatury. Czy dzięki tym elementom BlackBerry Passport będzie modelem, który odwróci niezbyt dobrą sytuację firmy na rynku urządzeń mobilnych?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)