Czy tak będzie wyglądał Firefox 4?

Czy tak będzie wyglądał Firefox 4?

21.04.2010 11:40, aktualizacja: 21.04.2010 12:58

Do Internetu trafiły zrzuty ekranu prezentujące nowy interfejs przeglądarki Firefox 4. Przygotowywany produkt Mozilli będzie bardziej uproszczony w stosunku do poprzednich wersji.

Na podstawie materiałów zamieszczonych przez pracowników fundacji można wnioskować, że Firefox 4 będzie posiadał nieco prostszy interfejs. Taki zresztą cel postawili sobie projektanci. Ograniczono m.in. ilość elementów w pasku narzędziowym. Usunięte zostały ikonki umożliwiające drukowanie czy podgląd historii. Oczywiście, użytkownik będzie mógł edytować ich ilość za pomocą menadżera tak jak to ma miejsce obecnie. W nowym pasku narzędziowym można skorzystać z przechodzenia między stronami, a także odświeżania i zatrzymywania strony. Te dwie ostatnie funkcje zostały przeniesione do paska adresowego przeglądarki. Ikonka strony domowej została cofnięta do paska kart, które będą mogły być wyświetlane nad zakładkami i paskiem adresowym. Obecnie taka możliwość dostępna jest w wersji deweloperskiej Firefoksa 3.7. Sam pasek adresowy będzie miał prostokątny kształt - w odróżnieniu od zaokrąglonej wersji, która dostępna jest obecnie. Użytkownik będzie mógł wybierać między okrągłymi a prostokątnymi przyciskami do nawigacji.

W przeglądarce pojawią się również zmiany dotyczące m.in. menadżera pobierania. Teraz będzie on dostępny w postaci ikonki w pasku narzędziowym. Użytkownik będzie mógł w prosty sposób zobaczyć ilość i postęp pobieranych plików, klikając przycisk. Natomiast samo okno pobierania będzie domyślnie ukryte. Zmieni się także sposób zapytania o możliwość zapamiętania hasła - Firefox będzie wyświetlać niewielkie okno komunikatu przypisane do paska adresowego. W taki sam sposób przesyłane będą zapytania o instalację brakującego dodatku.

Należy zaznaczyć, że opublikowane zrzuty ekranu to tylko pomysły na nowy wygląd Firefoksa 4. Nie oznacza to automatycznie, że przeglądarka Mozilli rzeczywiście będzie tak wyglądać. Zespół Mozilli już wcześniej umieścił pomysły na wygląd przeglądarki dla systemów Windows, Mac OS X, a także Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)