Czy to Surface Phone? Nowe wzmianki o mitycznym smartfonie Microsoftu

Nokia Lumia z depositphotos
Nokia Lumia z depositphotos

24.04.2018 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korzystanie z Lumii i innych smartfonów z mobilnym Windowsem staje się coraz trudniejsze – nawet sam Microsoft otwarcie mówi, że nie będzie wprowadzał nowych funkcji i wycofa część swoich aplikacji, zachęcając do przesiadki na Androida lub iOS-a. Czy to koniec Windowsa na smartfonach? Niekoniecznie, pojawiły się bowiem kolejne dowody świadczące, że Microsoft jeszcze się nie poddał.

Serwis Ars Technica informuje o zmianach wprowadzonych w najnowszej testowej kompilacji z gałęzi Redstone 5. Windows 10 w wersji 17650 otrzymał nowe API z możliwościami charakterystycznymi dla telefonów komórkowych. Wprowadzone interfejsy programistyczne obejmują m.in. obsługę dzwonienia, wybierania numeru czy kontaktu, blokowania numerów, obsługę słuchawek Bluetooth, tryb głośnomówiący i tak dalej.

System operacyjny Microsoftu wspiera już modemy komórkowe od Windowsa 8. Jednak zostało to ograniczone wyłącznie do transmisji danych. Można łączyć się z Internetem, ale wybranie numeru komórkowego i wykonanie połączenia nie jest już dostępne. Funkcje telefonu zarezerwowane są wyłącznie dla Windows Phone 8 i Windows 10 Mobile.

Surface Phone z dwoma ekranami? źródło: arstechnica.com
Surface Phone z dwoma ekranami? źródło: arstechnica.com

Pojawiają się podejrzenia, że dodanie nowych API powiązane jest z nowym smartfonem Microsoftu. Regularnie wracają bowiem nieoficjalne informacje, że firma pracuje nad urządzeniem Surface Phone. Ma on pomóc w powrocie na rynek smartfonów i prawdopodobnie ma być skierowany głównie dla klientów biznesowych.

Trzeba jednak zauważyć, że nowości pojawiły się we wczesnej testowej kompilacji. Jak najbardziej mogą one zostać usunięte w finalnym wydaniu. Możliwe również, że wprowadzenie API ma na celu wyłącznie zmniejszenie różnic pomiędzy Windows 10 i Windows 10 Mobile.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)