Czytelnicy blogują - przegląd wiadomości minionego tygodnia

Czytelnicy blogują - przegląd wiadomości minionego tygodnia

28.06.2010 15:13

W tym tygodniu mieliśmy kilka bardzo ciekawych dyskusji wśród blogerów. Od nich zaczniemy przegląd wpisów na blogach naszego vortalu.

Spore kontrowersje wzbudziły zmiany wprowadzone przez właścicieli Naszej Klasy (obecnie NK). W tekście NK - czy aby na pewno miejscem spotkań? możemy zapoznać się z uwagami do nowego regulaminu. Spox5 stawia tezę, że Nasza Klasa z portalu umożliwiającego odnalezienie dawnych znajomych stała się ciekawym kąskiem dla firm, które chcą zareklamować towar. Pod krótkim wpisem wywiązała się dyskusja, której uczestnicy dzielą się swoimi uwagami na temat serwisu. Spora część z nich już usunęła lub planuje usunięcie swojego konta z Naszej Klasy.

Na uwagę zasługuje również wpis Meszuge o zmianach w naszym vortalu. Bloger chwali nas za wprowadzenie swobody w tworzeniu własnych wypowiedzi za pomocą blogów dostępnych dla zarejestrowanych użytkowników. Zachęca również do zastanowienia się nad rozwojem tego narzędzia. Blog jest w vortalu pomysłem stosunkowo nowym, myślę, że warto też nieustannie jeszcze zastanawiać się, jakim ma być i czym ma być – chodzi tu o formułę właśnie - możemy przeczytać. Czytelnicy podpowiadają, że można wprowadzić więcej tagów do oznaczania wiadomości czy podział na kategorie. Wszystkie pomysły bierzemy pod uwagę podczas wprowadzania kolejnych zmian w blogach.

Stosunkowo mało w zeszłym tygodniu było informacji o programach. Naszych blogerów zainteresowały takie aplikacje jak klient poczty Apline, nowa wersja Internet Explorera 9 czy MyMobiler. Ten ostatni, jak informuje paszczak000, pozwala na oglądanie ekranu z telefonu komórkowego czy PDA na ekranie komputera. Pojawiły się również ciekawe porady - na przykład o ukrytych funkcjach w Mac OS X. Z innego wpisu możemy dowiedzieć się jak dostosować wygląd aplikacji w Wine. Dzięki poradom Spoksa5 możemy zmienić typowo windowsowy wygląd okien tak, aby dopasować go do motywów używanych w Ubuntu.

Naszym czytelnikom polecamy też dwa teksty na temat "komputerowego prawa jazdy" ECDL. W pierwszym, opatrzonym mocnym nagłówkiem (Wielkie rozczarowanie), mick16 opisuje wrażenia z odbytego szkolenia. W następnym możemy przeczytać uwagi maksa1910 na temat certyfikatu. Użytkownicy systemu Linux zwrócą zapewne uwagę na wpis o Mincie. Ta zdobywająca na popularności dystrybucja może zmienić system bazowy na Debiana - twierdzi autor bloga. Z kolei garść dowcipów na temat tabel HTML serwuje MaXDemage. Oczywiście, tekst to nie tylko żarty, ale przede wszystkim kilka istotnych uwag. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)