Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

18.07.2010 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy blogi na naszym vortalu są naprawdę blogami? To tylko pozornie absurdalne pytanie nurtowało w minionym tygodniu naszych blogerów. Była też mowa o wyższości Linuksa nad Windowsem (i odwrotnie), a także jakie wybrać konto pocztowe.

Zacznijmy od wpisów na temat dobrychprogramów. Meszuge zastanawia się, czy blogi na naszym vortalu to nie czasem webziny. Webzin jest to połączenie artykułu z komentarzami (także komentarzami do komentarzy), uwagami, dyskusjami, pytaniami, odpowiedziami, kłótniami czytelników. I ripostami autora. - pisze autor. Podobną tematykę porusza zielu84, który często przegląda nasze blogi, bo - jak pisze - znalazłem tam dużo ciekawych materiałów. Bloger pokusił się nawet o systematykę najpopularniejszych wpisów. Z kolei w tekście dp - miejsce spotkań możemy zapoznać się z sugestiami, jak powinien rozwijać się nasz vortal. Czy dobreprogramy powinny iść w stronę Naszej Klasy?

Na blokach pojawiło się kilka ciekawych tekstów o poczcie e-mail. Ten jeden z najstarszych elementów Internetu wciąż kryje w sobie sporo niespodzianek. Słony50 poświęcił długi wpis Gmailowi, na który warto zwrócić uwagę. Bardzo dobrym pomysłem jest też Przegląd kont pocztowych luqassa. Autor omawia kilka popularnych serwisów oferujących pocztę e-mail. Na taki sam pomysł wpadł Banan, który postanowił uzupełnić listę luqassa o nowe propozycje.

Wśród blogerów nie zabrakło też opinii na temat systemów operacyjnych. Czy migracja z Linuksa do Windowsa jest możliwa? Na to pytanie odpowiada TheUsh, a satis opisuje swoją przygodę z Linuksem. Dodajmy, że była to przygoda obfitująca w dramatyczne wydarzenia, a na dodatek zakończona niezbyt pomyślnie. Na szczęście satis zapowiada kolejny odcinek - być może uda mu się wybrać dopasowaną do swoich wymagań dystrybucję. Dla odmiany we wpisie Windows 8 - w końcu ideał? możemy przeczytać o pierwszych zapowiedziach związanych z przygotowywanym systemem Microsoftu.

Na koniec porady. Dzięki naszym blogerom dowiemy się Jak powinny wyglądać idealnie poukładane zakładki? albo o problemach z zakładaniem konta na rządowym portalu ePUAP (Platforma Usług Administracji Publicznej). Możemy również przeczytać Jak przywrócić klasyczne menu start w Windows 7 i wypowiedź na temat formatu OpenDocument 1.2. To tylko niektóre spośród tematów, jakie poruszają blogerzy. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (34)
Zobacz także