Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów18.07.2010 12:05

Czy blogi na naszym vortalu są naprawdę blogami? To tylko pozornie absurdalne pytanie nurtowało w minionym tygodniu naszych blogerów. Była też mowa o wyższości Linuksa nad Windowsem (i odwrotnie), a także jakie wybrać konto pocztowe.

Zacznijmy od wpisów na temat dobrychprogramów. Meszuge zastanawia się, czy blogi na naszym vortalu to nie czasem webziny. Webzin jest to połączenie artykułu z komentarzami (także komentarzami do komentarzy), uwagami, dyskusjami, pytaniami, odpowiedziami, kłótniami czytelników. I ripostami autora. - pisze autor. Podobną tematykę porusza zielu84, który często przegląda nasze blogi, bo - jak pisze - znalazłem tam dużo ciekawych materiałów. Bloger pokusił się nawet o systematykę najpopularniejszych wpisów. Z kolei w tekście dp - miejsce spotkań możemy zapoznać się z sugestiami, jak powinien rozwijać się nasz vortal. Czy dobreprogramy powinny iść w stronę Naszej Klasy?

Na blokach pojawiło się kilka ciekawych tekstów o poczcie e-mail. Ten jeden z najstarszych elementów Internetu wciąż kryje w sobie sporo niespodzianek. Słony50 poświęcił długi wpis Gmailowi, na który warto zwrócić uwagę. Bardzo dobrym pomysłem jest też Przegląd kont pocztowych luqassa. Autor omawia kilka popularnych serwisów oferujących pocztę e-mail. Na taki sam pomysł wpadł Banan, który postanowił uzupełnić listę luqassa o nowe propozycje.

Wśród blogerów nie zabrakło też opinii na temat systemów operacyjnych. Czy migracja z Linuksa do Windowsa jest możliwa? Na to pytanie odpowiada TheUsh, a satis opisuje swoją przygodę z Linuksem. Dodajmy, że była to przygoda obfitująca w dramatyczne wydarzenia, a na dodatek zakończona niezbyt pomyślnie. Na szczęście satis zapowiada kolejny odcinek - być może uda mu się wybrać dopasowaną do swoich wymagań dystrybucję. Dla odmiany we wpisie Windows 8 - w końcu ideał? możemy przeczytać o pierwszych zapowiedziach związanych z przygotowywanym systemem Microsoftu.

Na koniec porady. Dzięki naszym blogerom dowiemy się Jak powinny wyglądać idealnie poukładane zakładki? albo o problemach z zakładaniem konta na rządowym portalu ePUAP (Platforma Usług Administracji Publicznej). Możemy również przeczytać Jak przywrócić klasyczne menu start w Windows 7 i wypowiedź na temat formatu OpenDocument 1.2. To tylko niektóre spośród tematów, jakie poruszają blogerzy. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)