Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

26.09.2010 16:19

Pierwsza beta Internet Explorera 9 była jednym z częściej poruszanych tematów przez naszych blogerów. Poza tym była mowa o Photoshop Elements 9, testach przeglądarek i konkurencji dla Facebooka. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu blogów dobrychprogramów.

Na początek IE 9. Pangrys opisuje problemy z instalacją bety przeglądarki. Okazuje się, że znalezienie odpowiedniej wersji programu nie jest wcale takie łatwe. Swoją przygodę z instalacją Pangrys ilustruje zrzutami ekranu. Z kolei na temat akceleracji graficznej, która ma być jedną z głównych zalet IE 9, pisze przemo_li. Nie tylko przeglądarka Microsoftu korzysta z akceleracji - także Firefox, a Google pracuje nad wprowadzeniem jej w Chrome. Co więcej, to Mozilla była pierwsza w dostarczeniu działającej przeglądarki wspierającej akcelerację, przed premierą bety IE9. Na temat IE 9 pisze też Meszuge, który formułuje kilka zarzutów wobec przeglądarki (na przykład zły dobór kolorów w interfejsie).

Jeśli już jesteśmy przy temacie przeglądarek, warto zwrócić uwagę na test zamieszczony przez blogera wszerada. Natomiast o powodach popularności wśród użytkowników Windowsa pisze -Saibamen-. Temat systemów operacyjnych tradycyjnie cieszy się wzięciem wśród blogerów. Oprócz Windowsa -Saibamen- przedstawia także sytuację Mac OS i Linuksa, a także dlaczego jego zdaniem systemy nie zdobyły tak dużej popularności na świecie.

W minionym tygodniu nasi blogerzy pisali także na temat programu Photoshop Elements 9, skryptu Adriane przydatnego na przykład dla osób niewidomych, o problemach ze Scilabem czy automatycznych pokazach slajdów na stronach WWW. Na koniec zaś proponujemy tekst Nicolassa o Diasporze. To serwis społecznościowy, który ma pozwalać na korzystanie z funkcji znanych z Facebooka przy maksymalnej ochronie prywatnych danych użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)