Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

10.10.2010 19:51

Czy człowiek bez telefonu komórkowego żyje jak jaskiniowiec? Jak wygląda gra w Excelu i dlaczego komputer iMac G3 był początkiem nowej ery w Apple? Na te pytania, ale też wiele innych, odpowiadali blogerzy dobrychprogramów w minionym tygodniu.

Sporo wpisów z zeszłego tygodnia dotyczy sprzętu, a w szczególności sprzętu firmy Apple. Ta tematyka rzadko pojawia się na blogach dobrychprogramów, warto więc zwrócić na nią uwagę. Użytkownik deepone omawia komputer iMac G3, pierwszy z serii po powrocie Steve Jobsa do firmy Apple. To wtedy okazało się, że znacznie ważniejszy od parametrów sprzętu jest kolor obudowy ;-) Z kolei chiefer w dwóch wpisach (pierwszy i drugi) omawia najnowszą zakupioną wersję iMaka. Na temat sprzętu komputerowego przeczytamy jeszcze w tekście o 3Com Ergo Audrey czy omówieniu dysku SSD. Bloger lukasamd nawiązuje przy okazji do wystąpienia pracowników firmy Kingston, którzy podczas tegorocznego HotZlotu prezentowali swoje dyski SSD.

Kolejnym ciekawym tematem wśród blogerów okazał się program Excel. Pisali o nim molexor, skandyn i wacek4. Każdy z autorów zajął się trochę odmiennym tematem. Możemy więc przeczytać na przykład na temat makropoleceń w Excelu. Makropolecenie w skrócie nazywane makro ma za zadanie automatyczne wykonanie powtarzających się po sobie określonych czynności - informuje autor. Podobnym zagadnieniem zajmuje się kolejny tekst, będący wprowadzeniem do edycji makr. Z kolei inną osobę zainteresowała gra, z której można skorzystać w Excelu.

Z tekstu januszka dowiemy się, jak jego zdaniem wyglądałaby nasza cywilizacja, gdybyśmy zostali odcięci od współczesnych technologii. Już sam tytuł zdradza wiele - My, Jaskiniowcy. Bloger roobal pisze o instalowaniu Linuksa na jednej partycji, zaś iluziona zajmuje zagadnienie języka znaczników reStructuredText. To tylko niektóre z ciekawych wpisów, które pojawiły się w zeszłym tygodniu. Zachęcamy do przeglądania wszystkich.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)