Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

14.11.2010 19:35

W minionym tygodniu nasi blogerzy pisali między innymi o historii przeglądarek internetowych, konwersji plików MPC do MP3, a także akronimach internetowych. Warto przejrzeć wpisy na blogu dobrychprogramów.

Chociaż nie miałem w planach kontynuowania tego tematu, to jednak postaram się tu przetłumaczyć przytoczone wcześniej akronimy, zaczyna swój wpis luqass. Bloger w kolejnej odsłonie akronimów internetowych tłumaczy na język polski używane często w Sieci skróty. O ich przekład zabiegali wcześniej czytelnicy bloga. Możemy więc dowiedzieć się, że IMHO oznacza Moim skromnym zdaniem, zaś KMA...

Ciekawym tematem poruszanym na blogu dobrychprogramów jest też tekst mati810 - Historia Przeglądarek cz. 1 - Internet Explorer. Dowiemy się z niego o powstaniu obecnie najpopularniejszego narzędzia do przeglądania Sieci. Bloger śledzi historię Internet Explorera od jego powstania, aż do wydania publicznej bety wersji 9 w tym roku. Tekst wzbogacony jest o zrzuty ekranu prezentujące zmiany w wyglądzie przeglądarki. Ciekawe, jakie będą następne przeglądarki opisane przez mati810 w jego Historii Przeglądarek?

Nasi blogerzy to również nieocenione źródło pomocy - w minionym tygodniu dowiedzieliśmy się jak konwertować pliki MPC do formatu MP3, a także o instalacji ZeroShell, niewielkiej dystrybucji Linuksa, którą można wykorzystać jako router. Z kolei dzięki skandynowi możemy zapoznać się z narzędziami przeznaczonymi do ochrony komputera. Bloger opisuje zarówno skanery, programy do usuwania folderów czy narzędzia do weryfikacji sum kontrolnych. RoninPn natomiast wyczerpująco opisuje program PhotoEngine Beta. Polecamy także tekst na temat GetSimple, systemu zarządzania treścią (CMS), który zdaniem autora świetnie nadaje się do tworzenia małych portali. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)