Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

21.11.2010 19:13, aktual.: 21.11.2010 23:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak kupować w Allegro bez zakładania konta? Czy Linux rzeczywiście przyśpieszył? Jaka jest przeglądarka internetowa marzeń? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi próbowali udzielić nasi blogerzy.

W minionym tygodniu jednym z częstszych tematów poruszanych przez naszych bloggerów były przeglądarki internetowe. Od nich zaczniemy nasz przegląd. Witam, chciałbym poznać wasze zainteresowanie poszczególnymi funkcjami różnych przeglądarek i chciałbym abyście najważniejsze funkcje i najlepsze według was wrzucili do kupy w tak zwaną "Przeglądarkę Marzeń". Tak swój wpis rozpoczyna NiceZakiCJ. W dalszej części tekstu poznajemy jego opinię na temat najciekawszych elementów przeglądarek internetowych. Bloger omawia Operę, Safari, Firefoksa i oczywiście Internet Explorera.

Poznaliśmy też drugą odsłonę historii przeglądarek mati810. Tym razem tematem głównym był Netscape Navigator. Jak zwykle autor wzbogacił wpis o zrzuty ekranu prezentujące rozwój programu. Z kolei już nie o przeglądarkach, ale stronach WWW i śledzeniu zmian na nich pisze nintyfan. Bloger zamieszcza proste porady jak stworzyć skrypt do śledzenia nowości na blogach użytkowników dobrychprogramów.

Z innego wpisu dowiemy się na temat zmian w jądrze Linuksa mających na celu jego przyśpieszenie. Bloger przemo_li wyjaśnia działanie łatki, a także odpowiada na pytanie, jak rzeczywiście sprawdza się ona w pracy. Natomiast webnull w trzech długich tekstach (pierwszy, drugi, trzeci) omawia tematykę konsoli w systemach uniksowych. Z jego tekstu dowiemy się, czym jest konsola i jakie są jej podstawowe zadania, a także jak wykorzystać ją w pracy.

Na koniec ciekawy wpis o zakupach na Allegro bez zakładania konta. Bloger s-p-i-n omawia nową usługę wprowadzoną do popularnego serwisu aukcyjnego, za pomocą której będzie można łatwiej dokonywać zakupów. Na temat darmowej galerii webowej Simlery pisze zaś maciekszpak. Rozwiązanie może przydać się zarówno na blogach jak i bardziej profesjonalnych stronach internetowych. Zapraszamy do lektury.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)