Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

09.01.2011 23:05

Antywirusy, ReactOS i nietypowy klient poczty - to niektóre z tematów, jakie poruszali nasi blogerzy w minionym tygodniu. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Tym razem nasi blogerzy pisali między innymi o systemach operacyjnych. Tematem ReactOS zajął się TestamentT. Omawiany system, a raczej jego projekt, to ciekawe przedsięwzięcie rozwijane od końca lat 90. ReactOS ma na celu wprowadzenie otwartego systemu operacyjnego umożliwiającego korzystanie z aplikacji i sterowników Windows. Jak informuje autor wpisu, ReactOS ma być w założeniach systemem lekkim, otwartym, niezawodnym, wydajnym, bezpiecznym, przenośnym na różne architektury i elastycznym.

Na temat klienta poczty KomaMail dowiemy się z wpisu Pirksa. Klient ten to niewielka darmowa aplikacja działająca pod systemem Windows (od wersji 98 począwszy). Najważniejszą cechą programu jest to, iż nie wymaga on instalacji na dysku twardym - czytamy. Aplikację możemy uruchomić z takich nośników jak pendrive czy dysk zewnętrzny. Stąd też program nazwany został przez autora bloga przenośnym klientem poczty. Oprócz krótkiego opisu KomaMaila, możemy zapoznać się również ze zrzutem ekranu prezentującym wygląd aplikacji.

Na koniec proponujemy wpis panoramix88, który omawia zagadnienie antywirusów i zagrożeń w Sieci. Autor stara się w przystępny sposób omówić podstawowe zagadnienia takie jak rootkit, koń trojański czy spyware. Dowiemy się także, jak zdobyć antywirusa i jak bezpiecznie korzystać z tego typu urządzeń. Wpis przyda się szczególnie początkującym użytkownikom, którzy dopiero zdobywają wiedzę na temat oprogramowania i Internetu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)