Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

13.02.2011 12:52, aktualizacja: 14.02.2011 15:21

Jak reanimować leciwą platformę, a także test słowników - to niektóre z tematów jakimi zajmowali się nasi blogerzy. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Sporo miejsca w ubiegłym tygodniu zajęła na naszym blogu tematyka około sprzętowa. O nietypowej zabawie, w której można było wygrać laptopa Cr-48 z systemem Chrome OS informuje indiced. Jego wpis można potraktować jako ciekawostkę, natomiast osobom instalującym sterowniki dla kart ATI może przydać się tekst użytkownika sylwek3100. Na temat kart ATI pisze też XeonBloomfield - w kontekście ich obsługi w Debianie 6.

O Firefoksie i jego związkach z... bronią palną napisał Ave5. Bloger porównuje przeglądarkę Mozilli do karabinu AK 47. Z kolei TOR Browser zainteresował użytkownika Pirx. Jak czytamy w jego tekście, dzięki pakietowi korzystanie z sieci TOR jest bardzo proste i dostępne natychmiast nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników komputerów. Bloger skandyn omawia Kestrel GX 1.1.0.5, program przeznaczony do przeglądania i edytowania zdjęć. To darmowe narzędzie, które obsługuje najbardziej popularne formaty graficzne (ok. 20 rodzajów) oraz zdjęcia z aparatów cyfrowych w formacie RAW. Nasz bloger oprócz opisu programu zamiesza także zrzuty ekranu prezentujące wygląd Kestrel GX.

Nasi autorzy w minionym tygodniu pisali także na takie tematy jak prace podgrupy W3C „Device APIs and Policy Working Group”, overclocking architektury AMD K8, dystrybucja TinyCoreLinux czy tryb zintegrowany w programie VirtualBox. Ave5 zamieścił na blogu test słowników anglojęzycznych w wersji offline, zaś max1910 opisuje urządzenia HTC T7373 z punktu widzenia pracy rachmistrza. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)